Raport

Epidemia koronawirusa

Postawił 2 euro – wygrał 200 milionów

Zwycięzca zagrał na „chybił-trafił” (fot. PAP/EPA/LAURA GOZZINI)

Rekordowa wygrana w wysokości ponad 209 mln euro padła we włoskiej grze liczbowej Superenalotto. Kupon z „szóstką” został kupiony w barze w mieście Lodi w Lombardii na północy kraju.

Szczęśliwy gracz z Polski odebrał rekordową wygraną w Eurojackpot. Zdradził swoje plany

Gracz, który w maju wygrał 193 mln zł w Eurojackpot, odebrał swoje pieniądze; marzy o wyprawie na południe Europy, chociaż wakacje spędzi raczej w...

zobacz więcej

To najwyższa wygrana w ponad dwudziestoletniej historii gry we Włoszech. Poprzedni rekord padł w 2010 roku, gdy za sześć dobrze skreślonych liczb wypłacono prawie 178 mln euro.

Obecna kumulacja rosła od czerwca zeszłego roku, a wraz z nią – ogromna gorączka gry, która w ostatnich dniach sięgnęła szczytu. Do Włoch przybywali obywatele wszystkich sąsiednich krajów, by także spróbować swego szczęścia. Na granicy z Francją z tego powodu tworzyły się korki w dniach losowań.

Osoba, która kupiła w Lodi przypadkowo skreślony przez maszynę kupon za 2 euro, wygrała dokładnie 209 160 441 euro. Nie wiadomo, kim jest szczęśliwiec. Nie zdołano tego ustalić podczas hucznej zabawy w barze, w którym padła wygrana.

Jak powiedzieli jego właściciele, wybrany przez gracza system przypadkowego wskazywania liczb świadczy o tym, że nie jest to ktoś skreślający zawsze te same liczby a raczej osoba, która nie spodziewała się tego, że jej się powiedzie.

– Mamy marzenie, żeby zwycięzca podzielił się swoją wygraną z tymi, którzy wokół niego są naprawdę w potrzebie – zaapelowali.

Z sumy 209 mln euro 25 milionów powróci do budżetu państwa w formie podatku nazywanego „podatkiem od szczęścia”.

Już w czwartek w Superenalotto wygrać będzie można 50 mln euro.

źródło:

Zobacz więcej