Warszawa zwróciła 5 mln zł mecenasowi N. Teraz komisja weryfikacyjna uchyla decyzje

Komisja weryfikacyjna uchyliła cztery decyzje prezydenta Warszawy z 2015 r. o przyznaniu Robertowi N. i jego wspólnikowi Januszowi P. 5,5 mln zł za nieruchomość przy ul. Topiel 16 – ogłosił przewodniczący komisji Sebastian Kaleta. Komisja nakazała też miastu ponowne rozpatrzenie sprawy.

Afera reprywatyzacyjna. Będzie zażalenie na decyzję sądu o braku aresztu dla Jakuba R.

Prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu, który w piątek wieczorem nie zastosował tymczasowego aresztu wobec Jakuba R., byłego wicedyrektora...

zobacz więcej

Kaleta powiedział, że nigdy nie powinno dojść do wypłaty kilkumilionowego odszkodowania Robertowi N. i Januszowi P. Podkreślił, że prezydent stolicy nie sprawdził stosownych dokumentów w sprawie nieruchomości przy ul. Topiel 16.

Przewodniczący komisji podkreślił, że miasto powinno wystąpić o zwrot pieniędzy wypłaconych Robertowi N. i Januszowi P.

Jak podała komisja weryfikacyjna, umową z października 2013 r. spadkobierca dawnych właścicieli nieruchomości przy ul. Topiel 16, sprzedał prawa i roszczenia do tej nieruchomości znanemu mecenasowi występującemu w szeregu spraw reprywatyzacyjnych Robertowi N. i jego współpracownikowi Januszowi P.

Prezydent m.st. Warszawy decyzjami z marca, kwietnia i sierpnia i października 2015 r. ustalił i przyznał im 5,5 mln zł odszkodowania za grunt przy ul. Topiel 16 o powierzchni 1019 metrów kwadratowych. W styczniu 2019 r. Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniósł sprzeciw od decyzji prezydenta Warszawy o przyznaniu odszkodowania.

źródło:
Zobacz więcej