„Widział ktoś już „krowę +” lub „świnię+”? Polityk PO drwi z programu dopłat dla rolników

Adam Szejnfeld (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej oglądał w Telewizji Polskiej serwis informacyjny dotyczący sytuacji polskich rolników w związku z suszą oraz zwiększenia dopłat dla rolników do hodowli krów i świń. Swoimi wrażeniami podzielił się z obserwatorami swojego konta na Facebooku. „Widział ktoś już „krowę +” lub „swinię+”? – zadrwił europoseł.

Prezes PiS: Naszym dążeniem jest, by każdy miał równe szanse i możliwości

Jako PiS uznajemy, że Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa; naszym dążeniem jest doprowadzenie do tego, by każdy,...

zobacz więcej

W niedzielę Jarosław Kaczyński wziął udział w pikniku rodzinnym Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanym w miejscowości Zbuczyn w powiecie siedleckim na Mazowszu. Prezes PiS zapowiedział, że na początku września przedstawi nowy program dla rolników.

– Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni – ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy – zapowiedział, zaznaczając, że dzieje się tak dzięki staraniom ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego.

– To wszystko będzie kontynuowane – zapewnił Kaczyński; dodał, że 7 września przedstawiony zostanie nowy program rolny PiS. – Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi – podkreślił lider partii rządzącej.

Temat ten od niedzieli jest obecny w mediach, również w Telewizji Polskiej. Sprawa dopłat dla rolników na hodowlę krów i świń rozbawił polityka PO. „Widział ktoś już »krowę+« lub »swinię+«? Bo w TVPiS można usłyszeć, że są i że będzie ich jeszcze więcej!” – zadrwił na Facebooku Adam Szejnfeld.

źródło:
Zobacz więcej