Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

MON zmówił artyleryjskie wozy amunicyjne. Kontrakt z Hutą Stalowa Wola

Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach podpisania umowy na dostawy artyleryjskich wozów amunicyjnych (fot. TT/Ministerstwo Obrony Narodowej)

– Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do tego, że dzisiejszy kontrakt został zawarty. Bardzo dziękuję załodze Huty Stalowa Wola za świetną pracę. To jest rzeczywiście wielka sprawa, że do Wojska Polskiego trafiają te produkty – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystości podpisania umowy na dostawy artyleryjskich wozów amunicyjnych.

Błaszczak: Wojsko Polskie powinno liczyć co najmniej 200 tys. żołnierzy

Minister obrony Mariusz Błaszczak uważa, że polska armia powinna liczyć przynajmniej 200 tys. żołnierzy. W rozmowie z Polskim Radiem 24 Błaszczak...

zobacz więcej

13 sierpnia w Hucie Stalowa Wola szef MON wziął udział w uroczystości podpisania umowy na dostawę 24 artyleryjskich wozów amunicyjnych dla kompanijnych modułów ogniowych 120-milimetrowych moździerzy Rak na podwoziu KTO Rosomak. Podpisana pomiędzy Hutą Stalowa Wola S.A. i Inspektoratem Uzbrojenia umowa przewiduje dostawy w latach 2019-2020.

– To produkt należący do najlepszych w swojej kategorii. Jest to produkt związany z polską myślą techniczną. To produkt, który powstaje tu, w Hucie Stalowa Wola – mówił po podpisaniu umowy minister Błaszczak.

Pojazdy będą służyć do zabezpieczenia logistycznego wykorzystywanych przez Wojsko Polskie moździerzy samobieżnych Rak. Umożliwią przewóz amunicji oraz jej zmechanizowany załadunek i rozładunek. Wozy zostaną wyprodukowane przez wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakłady Huta Stalowa Wola.

– Zawsze, kiedy jest to możliwe, staram się, aby zamówienia, które są składane przez Wojsko Polskie, trafiały do polskiego przemysłu zbrojeniowego. W przypadku artylerii, polski przemysł zbrojeniowy dysponuje odpowiednim potencjałem – mówił Błaszczak. Minister zapowiedział również, że podjęto działania, które doprowadzą do podpisania kolejnych umów na dostawy kompanijnych modułów ogniowych Rak.

– Ta umowa nie jest ostatnią, którą będziemy podpisywać w stosunkowo niedługim czasie. Przed chwilą rozmawialiśmy z zarządem firmy. Rozpoczniemy działania, które mam nadzieję, że jeszcze w trzecim kwartale tego roku skończą się podpisaniem umowy w sprawie zamówienia kolejnych samobieżnych moździerzy Rak – powiedział szef MON.

- Zawsze korzystamy z potencjału polskich zakładów, bo daje nam to niezależność. Silny polski przemysł zbrojeniowy to silna i bezpieczna Polska – stwierdził Błaszczak.

źródło:

Zobacz więcej