Krychowiak w gronie najlepszych. Polski piłkarz błyszczy w lidze rosyjskiej

W meczu z Uralem Jekaterynburg zespół Polaka wygrał aż 4:0, a Krychowiak zdobył swoją drugą bramkę w sezonie (fot. PAP/ITAR-TASS/ Mikhail Tereshchenko)

Grzegorz Krychowiak grający na pozycji pomocnika w Lokomotiwie Moskwa, po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie jedenastu najlepszych zawodników kolejki ligi rosyjskiej. Polskiego piłkarza kibice i dziennikarze sportowi docenili po niedzielnym występie w meczu przeciwko Uralowi Jekaterynburg, w którym strzelił drugą bramkę w sezonie.

Krychowiak w tym sezonie prezentuje świetną formę i jest jednym z podstawowych zawodników drużyny Jurija Semina. W meczu 5. kolejki z Uralem Jekaterynburg jego zespół wygrał aż 4:0, a Krychowiak zdobył trzecią bramkę. W 76. minucie popisał się mocnym strzałem z około 20 metrów, przy którym bramkarz gości nie miał żadnych szans. Piłka wpadła w tzw. okienko.

Zawodnik zagrał cały mecz, a inny reprezentant Polski z Lokomitiwu – Maciej Rybus – opuścił boisko w 82. minucie.

Grzegorza Krychowiaka po meczu docenili rosyjscy kibice i dziennikarze, a we wtorek piłkarz znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki wg. portalu statystycznego OpraSports – poinformowano o tym także na oficjalnym profilu ligi rosyjskiej na Twitterze. Krychowiak trafił do siatki również w poprzedniej kolejce. Wówczas zdobył bramkę w wygranym na wyjeździe 2:1 meczu z zespołem Krylia Sowietow Samara. Także wtedy znalazł się w gronie najlepszych zawodników ligi. Aktualny wicemistrz Rosji po pięciu kolejkach ma 10 punktów – podobnie jak trzy inne drużyny – i zajmuje trzecie miejsce.