Raport

Epidemia koronawirusa

Uwaga, fałszywe banknoty! Policja informuje, na co zwracać uwagę 

Oszustom, którzy posłużyli się fałszywymi pieniędzmi, grozi kara nawet do 8 lat więzienia (fot. skierniewice.policja.gov.pl)

Policja ostrzega przed oszustami, którzy posługują się tzw. banknotami prezentowymi – występują w różnych walutach i wytwarzane są do celów rozrywkowych. W ostatnim czasie nieznani sprawcy oszukali w ten sposób trzy osoby. Funkcjonariusze ze Skierniewic mówią, na co zwrócić uwagę i apelują, by sprawdzić pieniądze, którymi się posługujemy.

Nastolatkowie drukowali fałszywe setki. Wpadli przez brak precyzji

Dwóch 18-latków z Wałbrzycha wpadło na pomysł, jak dzięki domowej drukarce dorobić się fortuny. Niestety - dla nastolatków - fałszywe setki wykryła...

zobacz więcej

„Pseudobanknoty” – które oszuści wprowadzili do obiegu w Skierniewicach – mają naniesiony nadruk, np. „souvenir” (prezent – red.). W założeniu mają służyć wyłącznie do zabawy.

Jak poinformowała tamtejsza policja, w ostatnim czasie oszukano trzy osoby. Jeden z banknotów został ujawniony podczas wpłacania pieniędzy w banku przez klienta, drugi – wręczono ekspedientce, która nie zauważyła, że otrzymała fałszywy banknot. Trzeci z kolei trafił również do sprzedawcy, którego poproszono o rozmienienie 200 zł. Sprawcy posługują się właśnie „pseudobanknotami” o nominałach 200 i 100 zł.

Policja przestrzega i dodaje, że oszustom, którzy posłużyli się fałszywymi pieniędzmi, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Banknoty prezentowe występują w różnych walutach i wytwarzane są do celów rozrywkowych (fot. skierniewice.policja.gov.pl)

źródło:
Zobacz więcej