„Nazwano zło po imieniu”. Kolejne środowisko solidarne z abp. Jędraszewskim

Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie (fot. Shutterstock/ELEPHOTOS)

„Inżynieria społeczna, zaprogramowana i sowicie sponsorowana przez możnych tego świata, wspierana przez międzynarodowe koncerny, stanowi narzędzie, za pomocą którego wyznawcy ideologii LGBT dążą do przemiany struktur społecznych, zmiany sposobu myślenia, wartościowania” – napisał w liście otwartym prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich Kazimierz Kapera. List został wydany w związku z działaniami skierowanymi przeciw abp. Markowi Jędraszewskiemu, który porównał ideologię LGBT do zarazy.

Abp Jędraszewski: Nie lękajcie się, nie poddawajcie się duchowi kłamstwa i konformizmowi

„Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne...

zobacz więcej

„Dziś, w miarę poprawy sytuacji Polaków, poprawy sytuacji każdej naszej rodziny, coraz bardziej daje o sobie znać agresywna ideologia gender. Radykalne bezbożnictwo krzykliwie atakuje Bożą Prawdę, a w miejsce czerwonej zarazy wkracza tęczowa” – napisano.

Jak czytamy w liście, środowiska LGBT w imię tolerancji domagają się „akceptacji dla swoich obłąkanych racji i grzechu aktów homoseksualnych”; „chcą wyrzucenia Boga z przestrzeni publicznej”.

W dokumencie powołano się na postać kard. Stefana Wyszyńskiego, który „nie wahał się zdecydowanie świadczyć o tym, co jest dobre, a co złe”. Zdaniem autora listu, słowa abp. Jędraszewskiego wpisują się w to dziedzictwo.

„Jako katolicy zorganizowani w stowarzyszeniach rodzin katolickich, wyrażamy ogromną wdzięczność Arcybiskupowi Jędraszewskiemu za odważne, krzepiące słowa i nazywanie zła po imieniu” – napisano.

źródło:
Zobacz więcej