RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pijana 30-latka w ciąży prowadziła auto. Miała ponad dwa promile

Policja zatrzymała kobiecie prawo jazdy (fot. Shutterstock/chaiyawat chaidet)

Policjanci z gorzowskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 30-letniej kobiecie w szóstym miesiącu ciąży. Kierująca samochodem osobowym kobieta miała – ku zdziwieniu policjantów – 2,35 promila alkoholu w organizmie.

Karambol na moście Siekierkowskim. Zderzyło się 11 samochodów

11 samochodów zderzyło się ze sobą rano na moście Siekierkowskim w Warszawie – poinformowała Komenda Stołeczna Policji. W wyniku wypadku ruch w...

zobacz więcej

Jak tłumaczył rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy, do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem na trasie S3 na obwodnicy Gorzowa.

– Kierująca osobowym volkswagenem po ekwilibrystycznej jeździe uderzyła w bariery energochłonne. Jazda ta była daleka od optymalnej. Informację o takim stylu jazdy jednego z kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina otrzymał oficer dyżurny gorzowskiej komendy od innego zmotoryzowanego – wyjaśnił Maludy.

Jak dodał, na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze, a ich zdecydowana reakcja spowodowała, że kierująca nie miała zbyt wiele szans na spore oddalenie się z miejsca zgłoszenia.

Kiedy policjanci drogówki przybyli na miejsce i zatrzymali auto, było ono uszkodzone; dymiło się.

Odurzony amfetaminą, na oczach policjantów wjechał do tunelu dla pieszych

Sopoccy policjanci zatrzymali 27-latka, który na ich oczach wjechał autem do podziemnego tunelu przeznaczonego dla pieszych. Alkomat wykazał u...

zobacz więcej

– Za sterami siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne. Policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe, aby sprawdziło, czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża. Została przewieziona na badania. Jednak wcześniej wykonano te na zawartość alkoholu. Ku zdziwieniu policjantów dało ono wynik pozytywny. Okazało się, że kierująca miała 2,35 promila w organizmie. Pobrano także krew do badań – podał Maludy.

30-letniej kobiecie - mieszkance województwa zachodniopomorskiego - zostało zatrzymane prawo jazdy. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata.

– Odpowiedzialność karna schodzi tu jednak na drugi plan. Zatrważająca jest ignorancja nie tylko fundamentalnych zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim troski o siebie, innych kierowców oraz swoje dziecko. Prawo jazdy prędzej czy później się odzyska. Dziecka w wyniku poważnego wypadku, który mógł mieć miejsce, już nie – zaznaczył Maludy.

źródło:

Zobacz więcej