Czarzasty do Grabca: Po co kłamiesz?

Lider SLD skomentował negocjacje ws. wspólnych kandydatów opozycji do Senatu (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

„Po co kłamiesz? Nie musisz mówić tego, co Ci każą” – w ten sposób lider SLD Włodzimierz Czarzasty odniósł się na Twitterze do rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca. Chodzi o jego wypowiedź dla „Gazety Wyborczej”, w której poinformował, że Platforma jest zaskoczona zarzutami Lewicy dotyczącymi uzgodnień ws. wspólnych list opozycji do Senatu.

Lewica przez nazwę ma problemy z rejestracją list. PKW wzywa do „usunięcia wad”

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała sześć komitetów wyborczych, m.in. Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Komitet Wyborczy...

zobacz więcej

Robert Biedroń – lider Wiosny – powiedział, że „Grzegorz Schetyna i PO udają”, że wspólnych kandydatów w wyborach do Senatu nie ma. – I to jest największy problem dzisiejszej opozycji, i to doprowadzi do katastrofy, w której wygra PiS – ocenił polityk Lewicy.

Na to rzecznik PO Jan Grabiec odpowiedział, że „nie wiedzą, o co liderom Lewicy chodziło, co to za zarzuty”. – Przecież rozmowy trwają od dwóch tygodni, są w trakcie. Apelujemy, by koledzy wrócili do stołu – powiedział „Wyborczej”.

Tę wypowiedź skrytykował lider SLD Włodzimierz Czarzasty na Twitterze. Zarzucił Grabcowi i podkreślił, że „nie musi mówić tego, co mu każą”. „Masz prawo do swojego zdania i prawdy. Nie bój się” – dodał w kierunku przedstawiciela Platformy.

źródło:
Zobacz więcej