Odurzony amfetaminą, na oczach policjantów wjechał do tunelu dla pieszych

Samochodem jechało czterech mężczyzn, a kierował 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego (fot. sopot.policja.gov.pl)

Sopoccy policjanci zatrzymali 27-latka, który na ich oczach wjechał autem do podziemnego tunelu przeznaczonego dla pieszych. Alkomat wykazał u mężczyzny promil alkoholu w organizmie, był też pod wpływem amfetaminy. Tłumaczył, że świętował narodziny dziecka.

Nieostrożny i niekulturalny kierowca na drodze [WIDEO]

Na platformę Twoje Info otrzymaliśmy od naszego czytelnika wideo przedstawiające jednego z kierowców wrocławskich, który wjechał z pasa na wprost...

zobacz więcej

O zatrzymaniu 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska. Wyjaśniła, że zdarzenie miało miejsce ok. godz. 4.30 w okolicy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Do incydentu doszło na oczach policjantów, którzy pieszo patrolowali centrum kurortu. Ich uwagę zwróciła toyota, której kierowca wykonywał dziwne manewry.

– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał do tunelu dla pieszych – poinformowała Rekowska; chodzi o tunel pod torami kolejowymi, którym pasażerowie wchodzą na perony sopockiego dworca.

Policjanci pobiegli za autem. Samochód zatrzymał się w tunelu. Jechało nim czterech mężczyzn, a kierował 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało promil. Kierowca został zatrzymany, a toyotę odholowano na policyjny parking.

– W rozmowie z policjantami kierowca tłumaczył, że razem z kolegami świętował narodziny dziecka, a gdy zostali zatrzymani, wracali do domu – powiedziała Rekowska.

Dodała, że z zachowania mężczyzny policjanci wywnioskowali, że może on być nie tylko pod wpływem alkoholu. Wykonali test narkotykowy, a ten wykazał obecność amfetaminy. Z kolei w bieliźnie zatrzymanego znaleziono zawiniątko z białą substancją. Proszek został przekazany do badań.

Rekowska poinformowała, że mężczyznę umieszczono w izbie zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje, policjanci postawią mu zarzuty.

źródło:

Zobacz więcej