RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jesteśmy wrażliwi na uciszanie opinii”. Słowacki episkopat wsparł abp. Jędraszewskiego

Na początku sierpnia abp Marek Jędraszewski użył słów „tęczowa zaraza” w odniesieniu do ideologii LGBT (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)
Na początku sierpnia abp Marek Jędraszewski użył słów „tęczowa zaraza” w odniesieniu do ideologii LGBT (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził poparcie dla apb. Marka Jędraszewskiego i solidarność z nim w liście, który przesłał do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Ma to związek z falą krytyki metropolity krakowskiego za jego krytyczne wypowiedzi na temat nowych ideologii – poinformował episkopat słowacki.

Abp Jędraszewski otrzymał wsparcie z zagranicy

„Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła Rzymskokatolickiego przyłączam się do...

zobacz więcej

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed 30 laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

– Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych – podkreślił arcybiskup bratysławski.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej „ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej a także rozwijać antropologię chrześcijańską”.

Wcześniej w podobnym tonie głos zabrał prymas Czech kard. Dominik Duka.

„Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła Rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski” – napisał kard. Duka OP. W tym samym komunikacie duchowny wezwał do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej