Błaszczak: Wojsko Polskie powinno liczyć co najmniej 200 tys. żołnierzy

„Każde z nas, Polek i Polaków, może się rozwijać tylko wtedy gdy Polska jest bezpieczna”, uważa minister (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

Minister obrony Mariusz Błaszczak uważa, że polska armia powinna liczyć przynajmniej 200 tys. żołnierzy. W rozmowie z Polskim Radiem 24 Błaszczak mówił, że jednym z jego priorytetów jest zwiększenie liczebności Wojska Polskiego.

Polskie zakłady zbudują elementy wyrzutni Patriotów

Wojskowe Zakłady Elektroniczne, wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały porozumienie z amerykańskim koncernem Raytheon Integrated...

zobacz więcej

Sposobem realizacji tego celu jest – jak wyjaśniał Błaszczak – kampania „zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Minister obrony przypomniał, że obecnie polska armia liczy niewiele ponad 100 tysięcy wojskowych.

– Powinniśmy mieć przynajmniej 200 tys. żołnierzy, jestem o tym przekonany, że jeszcze więcej powinno liczyć Wojsko Polskie, bo to daje nam gwarancję bezpieczeństwa. A przecież możemy się rozwijać. Każde z nas, Polek i Polaków, może się rozwijać tylko wtedy gdy Polska jest bezpieczna – powiedział Błaszczak.

Minister przypomniał, że główne obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia odbędą się w tym roku w Katowicach. Podkreślił, że okazją do organizacji defilady w stolicy Górnego Śląska jest stulecie wybuchu I Powstania Śląskiego.

źródło:
Zobacz więcej