Wpadka rzecznika Trzaskowskiego. Radny PiS: Na szczęście ludzie potrafią czytać

Zdaniem Sebastiana Kalety, Kamil Dąbrowa obniża swoim wpisem własną wiarygodność (fot. PAP/Leszek Szymański/Paweł Supernak)

Rzecznik prezydenta Warszawy Kamil Dąbrowa odniósł się do słów radnego PiS Sebastiana Kalety, który nagłośnił sprawę wycofania się przez stołeczny ratusz z obietnicy budowy parkingów podziemnych. „Uprzejmie informuję, że radny Kaleta znowu mija się z prawdą” – napisał, mimo że ten zamieścił w internecie treść odpowiedzi ratusza. „Ludzie na szczęście potrafią czytać, a Pan tym wpisem konsekwentnie obniża swoją wiarygodność” – odpisał Dąbrowie Kaleta.

„Strefa relaksu na pl. Bankowym zamiast podziemnego parkingu”. Trzaskowski łamie obietnice

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski 10 miesięcy po wyborach oficjalnie wycofuje się z jednej z kluczowych obietnic – poinformował wiceminister...

zobacz więcej

Kaleta informował na Twitterze o nadesłanej z warszawskiego ratusza odpowiedzi na jego interpelację. Radny pytał o wyborcze obietnice Rafała Trzaskowskiego, który deklarował zamiar budowy parkingów podziemnych na placach: Bankowym, Teatralnym i Konstytucji.

W odpowiedzi napisano, że „ostatecznie, ze względu na mniejsze niż pierwotnie zakładano zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów, do realizacji wybrano tylko dwie lokalizacje” – pod ul. Słowackiego i pod pl. Powstańców Warszawy. Jak wskazał radny PiS, zamiast podziemnych parkingów powstała tzw. strefa relaksu na placu Bankowym.

Do sprawy odniósł się rzecznik prezydenta Warszawy Kamil Dąbrowa.

„Uprzejmie informuję, że radny Kaleta znowu mija się z prawdą. Prezydent Trzaskowski nie wycofał się z budowy parkingów podziemnych na pl. Bankowym, pl. Konstytucji oraz pl. Teatralnym. Prowadząc kampanię wyborczą proszę skupić się na własnych sukcesach” – napisał Dąbrowa do Kalety na Twitterze.

Radny PiS odniósł się do tych słów. Ponownie zamieścił na Twitterze podpisaną w imieniu prezydenta stolicy odpowiedź na interpelację. Tym razem zakreślono na niej m.in. fragment: „W perspektywie najbliższych kilku lat nie jest możliwe zaplanowanie budowy parkingów podziemnych w lokalizacjach wskazanych w Pańskich interpelacjach”.

Jak dodał Kaleta, „ludzie na szczęście potrafią czytać”, z a Dąbrowa swoim wpisem „obniża własną wiarygodność”.

źródło:
Zobacz więcej