RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

40 tys. Argentyńczyków manifestowało pod hasłem „Chrońmy oba życia”

Manifestacja przebiegła pod hasłem „Chrońmy oba życia” (fot. TT/ericsusy)

40 tys. Argentyńczyków manifestowało w Buenos Aires przed Kongresem Narodowym pod hasłem „Chrońmy oba życia”. Odbyła się w pierwszą rocznicę odrzucenia w tym kraju ustawy legalizującej aborcję.

Księża i działacze pro-life zatrzymani za próbę ratowania życia [WIDEO]

Policja zatrzymała dwóch katolickich księży i dwoje działaczy pro-life za to, że odmówili opuszczenia ośrodka aborcyjnego w Morristown....

zobacz więcej

Przedstawiciele środowisk pro-life podkreślali, że trzeba zdecydowanie dać odpór dialektyce aborcyjnej, która lansuje prawo do życia tylko dla jednej z dwóch osób.

Uczestnicy wskazywali na konieczność ochrony życia matek i dzieci nienarodzonych za pomocą konkretnych aktów prawnych. Zwracali uwagę na konieczność zintensyfikowania pomocy dla kobiet w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji. Apelowali zarazem do władz o zlikwidowanie podziemia aborcyjnego.

Akcję, która została zorganizowana przez ludzi świeckich, poparli argentyńscy biskupi. Działająca przy episkopacie komisja ds. życia zachęciła wiernych do podejmowania systematycznych i zdecydowanych działań na rzecz ochrony i promocji życia. Przypomniano też niezbywalne prawo każdego człowieka do urodzenia.

Manifestacja odbyła się tuż przed wyborami i, zgodnie z wolą organizatorów, miała przypomnieć wyborcom i politykom o znaczeniu rodziny oraz prawie do życia dzieci, które mają przyjść na świat.

Mówiono także o prawie rodziców do wychowania swoich dzieci w wolności od indoktrynacji ideologią gender, która także w Argentynie coraz mocniej atakuje.

źródło:
Zobacz więcej