Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Fejk z byłą minister. „Film sugeruje, że PiS rozstał się ze mną przez protest przeciw 5G”

Anna Streżyńska (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Polska Strategia 5G powstała pod moim patronatem, zatem nie może być mowy o moim proteście przeciwko tej technologii – napisała w mediach społecznościowych Anna Streżyńska. Była minister cyfryzacji skomentowała nagranie, które opublikowano na platformie YouTube. Zasugerowano w nim – jak zaznacza Streżyńska nieprawdziwą informację – że „PiS rozstał się ze mną z powodu mojego protestu przeciwko technologii 5G”.

Fake news oko.press. „Nakręcają spiralę nienawiści wobec ministra”

Tytuł artykułu na portalu oko.press nie ma nic wspólnego z prawdą; takie słowa ministra w wywiadzie nie padły – komentuje w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Była minister cyfryzacji w rządzie premier Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w oświadczeniu wydanym na Facebooku napisała, że w zamieszczonym na YouTubie filmie przypisuje się jej słwa, których nigdy nie wypowiedziała.

Na nagraniu zasugerowano, że technologia 5G służy „depopulacji ludności” i została wymyślona przez loże masońskie.

Dalej Streżyńska zaznacza, że „Polska jest gotowa na 5G”. „Polska bez nowych technologii pozostanie wyspą archaicznych stosunków gospodarczych i społecznych. Całym swoim życiem pracowałam w UOKiK i UKE nad udostępnieniem ludziom łączności m.in. dla potrzeb społeczeństwa obywatelskiego, wolności słowa, wymiany idei, w Ministerstwo Cyfryzacji dla potrzeb zwiększenia komfortu i decyzyjności w relacjach z władzą i utilities, a także po to, by nasza praca była twórcza, innowacyjna i dawała poczucie sensu i kreatywności” – czytamy we wpisie.

Dalej wskazała, że rząd RP „musi czuć się zobowiązany do stałego monitorowania bezpieczeństwa zdrowotnego, niezależnie od tego, czy mówimy o 5G czy o energetyce jądrowej, czy o autonomicznych autach, czy o technologiach opartych na węglu i o kompatybilności elektromagnetycznej suszarek do włosów”.

źródło:
Zobacz więcej