RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rzecznik PSL nie dostanie obiecanej „jedynki”

Jakub Stefaniak (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak, który miał być „jedynką” z listy PSL-Koalicja Polska w okręgu podwarszawskim, będzie musiał ustąpić miejsca kandydatowi Kukiz'15 – informuje Polskie Radio. Taka decyzja miała wywołać napięcie w szeregach ludowców. – Atmosfera w PSL staje się coraz bardziej napięta – mówi rozgłośni jeden z polityków PSL.

Nie widać poważnej konkurencji

Oczekiwana od pewnego czasu decyzja prezydenta wreszcie stała się znana. Jest nią data wyborów do Sejmu i Senatu, czyli naszego parlamentu – 13...

zobacz więcej

Liderzy Kukiz'15 Paweł Kukiz i PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że politycy Kukiz'15 mogą otrzymać 10-11 „jedynek” na listach PSL.

Jak informuje Polskie Radio, obecny rzecznik ludowców Jakub Stefaniak, który miał otwierać listę koalicji z okręgu podwarszawskiego „jedynki” jednak mieć nie będzie. Wszystko przez to, że pierwsze miejsce zgodnie z umową z Kukizem przypadnie politykowi Kukiz’15.

– Nie ma żadnej decyzji w sprawie Stefaniaka. Jesteśmy przed krajową konwencją i do 17 sierpnia wszystko się jeszcze może zmienić – mówi poseł Piotr Zgorzelski z PSL.

źródło:
Zobacz więcej