RAPORT

Pogarda

Milionowe wyłudzenia z dotacji PARP. CBA zatrzymało dwie osoby

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty karne (fot. CBA)
Zatrzymani usłyszeli już zarzuty karne (fot. CBA)

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzewane o wyłudzenie dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – poinformował rzecznik Biura Temistokles Brodowski. Zatrzymani to prezes i prokurent spółki, która chciała uzyskać 39 mln zł.

CBA zatrzymało dwóch agentów CBA. Usłyszeli zarzuty karne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch agentów biura, podejrzewanych o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie...

zobacz więcej

Spółka podpisała z PARP umowę o dofinansowanie zakupu nieruchomości za niemal 39 mln zł z funduszu unijnego w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Według śledczych spółka nie miała do tego podstaw.

Agenci z gdańskiej delegatury biura przeszukali mieszkania prezesa i prokurenta oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej spółki.

Zatrzymani trafili do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie postawiono im zarzuty wyłudzenia dotacji i usiłowanie wyłudzenia kolejnych środków oraz doprowadzenia PARP do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Według ustaleń śledczych, spółka dostała z PARP 10 mln zł dofinansowania i usiłowała uzyskać kolejne środki – prawie 29 mln zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej