Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Zdecydowane nie dla planu Rabieja”. Jacek Sasin o związkach partnerskich

Prawo i Sprawiedliwość jest tolerancyjne, nie dopuścimy do tego, żeby ktoś w Polsce był prześladowany ze względu na poglądy, orientację seksualną, religię, pochodzenie – mówił wicepremier Jacek Sasin. – Ale „zdecydowanie nie” dla związków partnerskich – dodał.

„Agresja wobec Kościoła, wiary, katolików w Polsce nie dają punktów wyborczych”

– Los partii Palikota – a także partii Nowoczesna, która została właśnie wchłonięta przez Platformę – która na swoich sztandarach miała, czy miały...

zobacz więcej

– My jesteśmy tolerancyjni i to będziemy cały czas uważać za fundament również naszego rządzenia, żeby Polska była krajem, w którym nikt nie jest prześladowany ze względu na poglądy, ze względu na również orientację seksualna, religię, pochodzenie – do tego nigdy nie dopuścimy – powiedział Sasin w radiowej Jedynce.

Jak zastrzegł, to jednak nie oznacza, że „będziemy promować rożnego rodzaju rozwiązania, które nie mieszczą się w pewnym kanonie kulturowym, w którym jest zdecydowana większość Polaków”. Pytany o związki partnerskie, powiedział „zdecydowanie nie”.

– Mówimy bardzo wyraźnie, że ten plan, ja nazywam go planem Rabieja – bo rzeczywiście to wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej ten plan określił – można powiedzieć zdradził prawdziwy plan, tych, którzy dzisiaj mówią o tolerancji, a tak naprawdę są niezwykle nietolerancyjni dla wszystkich tych, którzy wyznają tradycyjne wartości – mówił wicepremier.

Zdaniem Sasina plan ten zakłada: „najpierw związki partnerskie, potem małżeństwa homoseksualne, a w efekcie również prawo adopcji dzieci przez te homoseksualne małżeństwa”.

– My bardzo wyraźnie mówimy, że dopóki Prawo i Sprawiedliwość rządzi, ten plan nie ma szans być zrealizowany – zaznaczył.

Z kolei w „Kwadransie Politycznym” TVP1 Sasin powiedział, że listy wyborcze PiS są już gotowe. Zapowiedział, że zostaną one ogłoszone w najbliższych dniach, a „z dużą dozą prawdopodobieństwa” – jeszcze przed długim weekendem.

Prawo i Sprawiedliwości przedstawiło w połowie lipca „jedynki” na najbliższe wybory. Liderami list wyborczych tej partii będą m.in.: Jarosław Kaczyński – w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki – w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu.

źródło:
Zobacz więcej