Raport

Epidemia koronawirusa

Koalicja Obywatelska z największą spośród innych stratą do Sejmu

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 44,9 proc. badanych – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu w Polityce.pl. Zmiana poparcia dla obozu rządzącego w stosunku do poprzedniego badania jest minimalna – 1 pkt proc. Koalicja Obywatelska, która znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 26,9 proc., straciła 3 punkty proc. poparcia.

Najnowszy sondaż do Sejmu po sprawie lotów Marka Kuchcińskiego

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcie 43 proc. badanych – wynika z...

zobacz więcej

Jak wynika z sondażu, w wariancie koalicyjnym zdecydowanym zwycięzcą jest Zjednoczona Prawica, na którą swój głos w wyborach parlamentarnych zamierza oddać 44,9 proc. badanych – to strata o jeden punkt procentowy wobec poprzedniego badania. Druga jest koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej z wynikiem 26,9 proc.

Na koalicję Lewicy zagłosować zamierza 14,9 proc. ankietowanych – to w porównaniu do poprzedniego badania wzrost aż o 3,9 pkt proc. Na kolejnym miejscu z wynikiem 9,3 proc. znalazła się koalicja PSL i Kukiz’15; wobec poprzedniego badania Koalicja Polska zyskuje 0,1 pkt proc.

Z wynikiem 4 proc. pod progiem wyborczym znalazła się Konfederacja.

Sondaż pracowni Social Changes przeprowadzono w dniach 2-7 sierpnia. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI; zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1026 respondentów.

źródło:
Zobacz więcej