Pożar w przedszkolu. Nie żyje pięcioro dzieci

W budynku w momencie wybuchu pożaru bylo siedem osób (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Jonathan Wiggs/The Boston Globe via Getty Images)

Pięcioro dzieci w wieku od 8 miesięcy do 7 lat zginęło w niedzielę czasu lokalnego w pożarze centrum opieki przedszkolnej w mieście Erie w Pensylwanii – poinformowały miejscowe władze. Szef straży pożarnej powiedział, że w budynku było w sumie siedem osób.

Pożar zaskoczył ich w nocy. Sześcioosobowa rodzina straciła dom

Pożar zaskoczył rodzinę państwa Dzięgielewskich nocą podczas snu. W domu przebywała trójka chłopców: dwóch ośmiolatków i sześciolatek, ich babcia,...

zobacz więcej

Przedstawiciel policji w Erie sprecyzował, że ofiary zginęły w pożarze, który został zgłoszony o godz. 1.15 w nocy z soboty na niedzielę czasu lokalnego.

Strażacy zdołali wyciągnąć wszystkich z płonącego budynku. Pierwsi ratownicy przeprowadzili resuscytację, próbując przywrócić ofiarom funkcje życiowe – podaje portal Erie News Now.

Jeden z sąsiadów powiedział, że ośrodek mógł działać również jako nocne centrum opieki.

Główny inspektor przeciwpożarowy John Widomski powiedział gazecie „The Erie Times-News”, że kobieta, która mieszka w centrum, została przewieziona do centrum medycznego UPMC Mercy w Pittsburghu.

Szef straży pożarnej Guy Santone przekazał, że on sam również został ranny w pożarze.

źródło:

Zobacz więcej