Abp Jędraszewski: Nie lękajcie się, nie poddawajcie się duchowi kłamstwa i konformizmowi

Nie lękajcie się, nie poddawajcie się duchowi kłamstwa i konformizmowi – apelował metropolita (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

„Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie! – apelował w homilii abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. sprawowanej na zwieńczenie 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Na Jasną Górę spod Wzgórza Wawelskiego przyszło dotarło 8,5 tys. pątników.

Abp Jędraszewski otrzymał wsparcie z zagranicy

„Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła Rzymskokatolickiego przyłączam się do...

zobacz więcej

Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra zapewnił abp. Marka Jędraszewskiego o duchowej solidarności i wyraził wdzięczność „za zdecydowany głos Kościoła, jasny przekaz nauczania ewangelicznego, nauczania Kościoła wobec ideologii uderzającej szczególnie w małżeństwo i rodzinę”. Pątnikom krakowskim dziękował za świadectwo przywiązania do Chrystusa.

W homilii następca Karola Wojtyły na stolicy biskupiej apelował, by nie poddawać się duchowi kłamstwa i konformizmowi, choć „dzisiejszy świat mówi: bądź egoistą, wsłuchuj się we własne popędy, wszelkie niskie pragnienia i za nimi podążaj, co jest prawdziwe od ciebie zależy, bo ty jesteś panem porządku moralnego”.

Zauważył, że ci i wszyscy, którzy opierają swe życie na popędach, którzy uważają że sami mogą decydować co dobre, co złe, budują dom na piasku, doświadczają płynności, w której się zatopią.

Wskazał na pielgrzymów, ludzi wierzących jako tych, którzy doświadczają fundamentu, trwałości, czegoś, co reguluje „cały sposób myślenia, przeżywania, świat uczuciowości, całą naszą nadzieję” a jest to wiara, która pokazuje Boga.

Abp Jędraszewski wskazując na świadectwo pielgrzymiego trudu określił Jasną Górę mianem trwałego fundamentu Polaków.

Przypominając słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii nawoływał, by wyzbyć się lęku, by za św. Janem Pawłem II otwierać drzwi Chrystusowi. Zachęcał pielgrzymów, by pomnażali skarb wiary i się nim dzielili, by budowali Kościół XXI w. w Polsce, w Europie, w świecie.

Metropolita krakowski apelował, by stać na straży swojej chrześcijańskiej tożsamości, „chrześcijańskiego ja”, by nie dać się zawładnąć duchowi kłamstwa i by nie ulegać konformizmowi, odrzucać błąd antropologiczny, który nam zagraża w postaci dwóch wielkich ideologii: gender i LGBT - przestrzegał kaznodzieja.

Modlitwa i wyrazy poparcia dla arcybiskupa – reakcja na „zmasowany atak środowisk lewicowych”

Ponad tysiąc osób zebrało się o godz. 15.00 pod oknem papieskim budynku krakowskiej kurii metropolitalnej przy Franciszkańskiej 3 na spotkaniu...

zobacz więcej

Abp Marek Jędraszewski podziękował pielgrzymom krakowskim za modlitwę za wielkie sprawy narodu, za Ojczyznę. Dziękował im za duchową łączność z uczestnikami modlitewnego czuwania w sobotę na Franciszkańskiej 3 w jego intencji.

Metropolita krakowski podziękował także wszystkim uczestnikom i organizatorom sobotniego czuwania oraz wszystkim, którzy w Polsce i na świecie „szlachetne się zjednoczyli w obronie naszych najświętszych praw”, którzy dali wyraz swej odpowiedzialnej i głębokiej miłości do Kościoła i Ojczyzny.

Do wszystkich zaapelował: „Nie pozwólcie, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając im ogromne duchowe szkody, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie!”

Abp Jędraszewski zwrócił się do ludzi wierzących, by dawali świadectwo jednoznacznego sprzeciwu wobec wszelkich usiłowań deprawacji polskiego narodu. „Brońmy naszej autentycznej wolności. Brońmy Ojczyzny! Brońmy Kościoła w naszej Ojczyźnie” – nawoływał duchowny.

Pielgrzymkę Krakowską tworzyło 48. grup wychodzących promieniście z różnych miejsc archidiecezji. Najmłodszy pątnik miał zaledwie 3 miesiące, najstarszy 84 lata. Posługę duszpasterską na pielgrzymce pełniło 109 kapłanów, 30 kleryków, 8 diakonów i 32 siostry zakonne.

źródło:
Zobacz więcej