Morderca z piekła rodem. Amerykanin nie wyjdzie już na wolność

William Bottoms Jr spędził większość życia za kratkami (fot. TT/TheAdvocate)

Amerykanin William Bottoms Jr, który spędził większość życia za kratami, już nie wyjdzie na wolność. Sąd w Luizjanie skazał go za podwójne zabójstwo na dwukrotne dożywocie.

Zmieniający kolor tatuaż wskaże stan zdrowia

Zmieniające barwę tatuaże wskażą aktualny stan zdrowia. Nad taką technologią pracuje międzynarodowy zespół, którym kieruje dr Ali Yetisen z...

zobacz więcej

Bottoms odpowiadał za zabicie w 2017 roku 23-letniego Dedricka Dewayne’a Williamsa i 29-letniego Mohameda Seada Hussaina. Prokuratura przedstawiła dowody, że będąc pod wpływem narkotyków zastrzelił Williamsa i Hussaina.

Sąd w mieście Baton Rouge ocenił, że mężczyzna jest winnym i skazał go na dwukrotne dożywocie. Nie pomogły oceny obrońcy Bottomsa, Jarvusa Atnwine’a, który wyrażał obawę, że sąd może oceniać jego klienta przez pryzmat jego licznych tatuaży, w tym tych „zdobiących twarz”.

Atnwine zwrócił się do sędziów przysięgłych, że Bottoms to „dobry koleś”. Prokurator Dana Cummings dopytywała, czy „dobry koleś strzela do dwóch niewinnych ludzi”. Ława przysięgłych w trakcie półgodzinnej dyskusji uznała oskarżonego za winnego zbrodni.

Media zwracają uwagę, że Bottoms to recydywista, który spędził większą część życia za kratkami.


źródło:
Zobacz więcej