RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kostki rosołowe zamiast precjozów. Fałszywa księżniczka ukradła biżuterię wartą majątek

Policja szybko odzyskała łup (fot. TT/FranceBleu/Le Figaro)

Klejnoty o wartości 1,6 mln euro skradła w Paryżu kobieta podająca się za księżniczkę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Francuska policja szybko odnalazła łup.

Włamanie do restauracji. Złodzieje połasili się na wina warte majątek

Złodzieje włamali do piwniczki jednej z najbardziej luksusowych restauracji Paryża i ukradli co najmniej 150 butelek drogiego wina. Policja...

zobacz więcej

Do kradzieży doszło w 31 lipca. Do sklepu jubilerskiego przy rue Saint Honoré w centrum Paryża przyszły dwie kobiety. Jedna z nich podawała się za księżniczkę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Lokalne media informują, że podczas przymierzania precjozów co chwilę odbierały jakiś telefon, a potem zwróciły biżuterię, zapewniając, że następnego dnia po wrócą. Jubiler odłożył skarby do sejfu i zadowolony czekał aż nazajutrz klientki wrócą.

Gdy księżniczka i jej przyjaciółka jednak się nie pojawiły, jubiler wiedziony złym przeczuciem poszedł sprawdzić, co schował do sejfu. Okazało się, że sprytne kobiety podmieniły biżuterię wartą 1,6 mln euro na kostki rosołowe opakowane w złoty papierek.

Policja szybko namierzyła łup. Dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu śledczy ustalili miejsca pobytu oszustek i dotarli do hotelu w departamencie Sekwana-Saint-Denis pod Paryżem. Podczas nalotu w jednym z pokojów odnaleziono skradzione skarby.


źródło:
Zobacz więcej