Polscy siatkarze z awansem na igrzyska w Tokio!

Polacy cieszą się podczas meczu turnieju kwalifikacyjnego siatkarzy do igrzysk olimpijskich (fot. PAP/Adam Warżawa)

Polscy siatkarze wygrali w Gdańsku ze Słowenią 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21) w swoim trzecim meczu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Biało-czerwoni odnieśli komplet zwycięstw i zapewnili sobie olimpijski awans.

Siatkarze jedną nogą w Tokio. Pokaz mocy Polaków!

Tego nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści. Polacy w trzech setach wygrali z Francją, jedną z największych siatkarskich potęg, i już tylko...

Po dwóch dniach rywalizacji w Ergo Arenie Polacy jako jedyni w stawce mieli na koncie dwa zwycięstwa. Zarówno w piątek z Tunezyjczykami, jak i dzień później z Francuzami wygrali 3:0 i do wywalczenia przepustki bez patrzenia na małe punkty dawało im wygranie jednego seta. W pierwszej odsłonie ulegli wicemistrzom Europy 21:25, ale w drugiej zwyciężyli 25:23.

Podopieczni Vitala Heynena za sprawą zagwarantowania sobie udziału w przyszłorocznych igrzyskach już teraz zyskali komfort spokojnych przygotowań do tej imprezy.

Polskim siatkarzom pogratulował również Prezydent Andrzej Duda. „Brawo! Dziękujemy!” – napisał.

Osiem czołowych europejskich drużyn z rankingu CEV, które nie wywalczą awansu w ten weekend drugą szansę będą miały w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się w styczniu 2020 roku.