Prezes PiS: Naszym dążeniem jest, by każdy miał równe szanse i możliwości

Jako PiS uznajemy, że Polacy to wspólnota i wszyscy w tej wspólnocie muszą mieć równe prawa; naszym dążeniem jest doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka miał równe szanse i równe możliwości – mówił prezes PiS podczas pikniku w Zbuczynie (woj. mazowieckie).

Europoseł PiS: Prezes Kaczyński jest surowy także dla swoich

W rozmowie z portalem tvp.info politycy skomentowali dymisję marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Druga osoba w państwie zrezygnowała ze stanowiska...

zobacz więcej

Prezes PiS podkreślał, że rolnicy zmagają się zarówno z naturą, jak i cenami ich produktów.

– Jest także niebezpieczeństwo i trudność zupełnie innego rodzaju – otóż w Polsce są tacy i oni przez wiele lat rządzili, ostatnio przez 8 lat, którzy wyznają starą koncepcję, zrodzoną jeszcze w Związku Sowieckim – że rozwój powinien odbywać się kosztem wsi (...) istota jest taka, że rozwijać się mają wielkie miasta, a mniejsze, w szczególności wieś, ma płacić i czekać, aż przyjdzie taki moment, że ten rozwój się rozszerzy – mówił Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że w latach 2007-2015 dochodziło do prywatyzacji mleczarni „bez planu”, likwidacji połączeń komunikacyjnych, komisariatów policji. – Zabierano miejsca pracy, tym, którzy nie są rolnikami, ale mieszkają na wsi, krótko mówiąc – bardzo wsi szkodzono – powiedział Kaczyński.

– PiS taką politykę odrzuciło, zdecydowanie i jednoznacznie. Dlaczego ją odrzuciło? Dlatego że uznajemy, my, członkowie, działacze PiS, że Polacy to wspólnota i w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, także ekonomiczne i że naszym dążeniem musi być doprowadzenie do tego, by każdy, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miał równe szanse, równy poziom życia, równe możliwości dla siebie, swoich dzieci, równe możliwości awansu i w tym kierunku idziemy – zapewniał prezes PiS.

Ruszyła kampania przed wyborami. Sprawdź wyborczy kalendarz

9 sierpnia formalnie ruszyła kampania przed wyborami parlamentarnymi. W tym dniu w Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja...

zobacz więcej

– 7 września będziecie państwo mogli usłyszeć, jaki jest nowy program rolny PiS – zapowiedział lider ugrupowania.

Kaczyński zaznaczył, że w programie rolnym PiS będą takie elementy, jak czyste powietrze, mój prąd, program kanalizacyjno-wodociągowy, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu i zbieranie folii porolniczej.

– Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi – mówił.

Przypomniał, że wprowadzono już nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń znacznie stabilizujące sytuację rolników.

Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni – ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy – zapowiedział, zaznaczając, że dzieje się tak dzięki staraniom ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego. – To wszystko będzie kontynuowane – zapewnił.

Prezes PiS podkreślił, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50 proc. tych pieniędzy – w formie programów 500 plus, czy podwyżkach świadczeń emerytalnych trafiło na wieś.

źródło:
Zobacz więcej