RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wciąż ciepło, ale miejscami może padać. Pogoda na najbliższe dni

Na Pomorzu Wschodnim może być nieco chłodniej niż w innych częściach kraju (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

Zachmurzenie, miejscami opady, ale i wysoka, momentami upalna temperatura – taką pogodę zapowiada IMGW na niedzielę i poniedziałek.

Niebezpieczne burze z gradem w czterech województwach. RCB ostrzega!

W najbliższych godzinach może błyskać i grzmieć na Śląsku, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i Małopolsce. Uważajcie! – ostrzega w sobotę na Twitterze...

zobacz więcej

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wschodzie kraju zanikające opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów w Beskidach i Bieszczadach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C do 30 st. C; chłodniej na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim i Podhalu od 22 st. C do 24 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy, od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i nad ranem miejscami przelotne opady deszczu. W Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim i Nizinie Śląskiej możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C gdzieniegdzie na południu, w centrum i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a od Śląska przez centrum po Podlasie także burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna w południowo-wschodniej połowie kraju od 26 st. C do 32 st. C, na pozostałym obszarze od 20 st. C do 25 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie początkowo małe, później na ogół umiarkowane, okresami możliwość wzrostu zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Pod wieczór możliwa burza. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Podczas burzy wiatr porywisty.

źródło:

Zobacz więcej