RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wpadka Onetu – ilustruje marsz równości w Płocku zdjęciem z Pragi

Fotografia z czeskiej stolicy sugerowała zdaniem internautów wysoką frekwencję (fot. TT/michalgreloch)

Zdjęciem parady równości w Pradze zilustrował portal onet.pl informację o marszu równości w Płocku. Redakcja zapewnia, że to niezamierzona pomyłka, ale nie wszyscy internauci akceptują to tłumaczenie. Fotografia z czeskiej stolicy sugerowała wysoką frekwencję.

Użytkownicy twittera, którzy zarchiwizowali wpis, są przekonani, że zdjęcie z Pragi umieszczono celowo.

Redakcja portalu przekonuje, że fotografię opublikowano niechcący. Nie wszyscy w to wierzą. W praskiej paradzie uczestniczyło, jak podały tamtejsze media, ok. 15 tys. osób. W Płocku, według policji, ok. 1 tys. Wielu z nich to przyjezdni. Nad Wisłę przyjechali między innymi europosłowie Robert Biedroń, Sylwia Spurek, Rasmus Andresen z Niemiec i Julie Ward z Wielkiej Brytanii, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Modlitwa i wyrazy poparcia dla arcybiskupa – reakcja na „zmasowany atak środowisk lewicowych”

Ponad tysiąc osób zebrało się o godz. 15.00 pod oknem papieskim budynku krakowskiej kurii metropolitalnej przy Franciszkańskiej 3 na spotkaniu...

zobacz więcej

Przed rozpoczęciem marszu odbyło się spotkanie europosłów z przedstawicielami polskich organizacji LGBT. Tematem miało być „wsparcie, jakiego Parlament Europejski mógłby udzielić w przeciwdziałaniu nienawiści i przemocy wobec osób LGBT w Polsce”.

– Bardzo się cieszymy, że jesteśmy tutaj i możemy was wspierać. Udział w tym marszu wymaga wielkiej odwagi. Takie wydarzenia powinny obywać się nie tylko w stolicach, dużych miastach, ale również w małych – mówił do uczestników płockiego marszu Andresen.

Podczas manifestacji ponownie doszło do znieważenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej poprzez domalowanie sześciokolorowej aureoli. Ponadto uczestnicy manifestacji nieśli transparenty z napisami: „Mąż mojego syna to moja rodzina”, „Bądź z nami, czyń równość - rodzice osób LBGTQIA”, „Kochane dzieci, idziemy po nasze prawa obywatelskie”. Były też tęczowe flagi i banery z logotypami partii Wiosna, Razem i SLD.

Przeciwnicy ideologii LGBT, którzy zorganizowali siedem kontrmanifestacji, przynieśli transparenty z hasłami: „Rodzina tak, deprawacja nie”, „Homoseksualiści chcą seksedukować Twoje dzieci. Powstrzymaj ich” oraz „Dość sponsorowanej z zagranicy propagandy LGBT”.

źródło:
Zobacz więcej