RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Przejadą 285 km w cztery dni. Kard. Nycz pobłogosławił rowerzystów

Kard. Kazimierz Nycz pobłogosławił rowerzystów na dzień przed wyjazdem na pielgrzymkę (fot. portal TVP Info/ Beata Sylwestrzak)

Pątnicy przygotowują się do pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę, która wyruszy już 11 sierpnia. Kardynał Kazimierz Nycz spotkał się z jej uczestnikami w sobotę rano przed Świątynią Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Było to „pobłogosławienie pielgrzymów”, jak określił ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy metropolity warszawskiego.

Miłośnicy dwóch kółek ruszyli na Jasną Górę

W środę rano po raz jedenasty ruszyła do Częstochowy Warszawska Pielgrzymka Rowerowa. Podobnie jak w ubiegłych latach przedział wiekowy jest bardzo...

zobacz więcej

Pielgrzymka „Warszawska rowerowa” wystartuje w niedzielę ok. godz. 9:00 spod parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wyjazd poprzedzi msza święta. Pątnicy mają do pokonania 285 km. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia.

Jak podają organizatorzy, trasa odbywa się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” i jest „dziękczynieniem za jubileusz 40-lecia pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny”.

Rowerzyści przyjechali przed Świątynię Opatrzności Bożej jeszcze na dzień przed planowanym startem. Spotkali się z metropolitą warszawskim kard. Nyczem, aby otrzymać jego błogosławieństwo.

– Zwykle jest tak w tradycji Kościoła, jak tylko ruch pielgrzymkowy się narodził, że to biskup odprowadza pielgrzymów na szlak – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info ks. Przemysław Śliwiński.

źródło:
Zobacz więcej