RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ks. Zieliński: Ideologia LGBT jest ideologią totalitarną

Najnowsze

Popularne

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ksiądz Henryk Zieliński powiedział w TVP Info, że słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” są tożsame ze stanowiskiem Episkopatu i są zgodne z nauczaniem Kościoła. Odnosząc się do ideologii LGBT Zieliński stwierdził, że ucieka się często do przemocy fizycznej i jest „ideologią totalitarną”.

Franciszkanie wspierają abp. Jędraszewskiego. „Podziwiamy odwagę”

Wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie zapewnia o modlitwie i wyraża poparcie wobec nasilającego się ataku i medialnej nagonki na osobę...

zobacz więcej

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w czasie homilii, wygłoszonej w Kościele Mariackim w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, powiedział, że „czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi”.

– Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha neo-marksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił.

Ksiądz Henryk Zieliński w „Salonie Dziennikarskim” TVP Info mówił, że czym innym jest szacunek do człowieka, a czym innym opór wobec ideologii LGBT.

– Takie rzeczy, które głosi ideologia LGBT nie zdarzają się w naturze, dlatego jest ideologią utopijną. Ucieka się często do przemocy, nie tylko kulturowej i prawnej ale i fizycznej – stwierdził ks. Zieliński.

– To jest ideologia totalitarna, próbująca podporządkować sobie wszystkie dziedziny życia społecznego, kulturowego a nawet religijnego. Próbują wywierać wpływ na religię a nawet treści wiary – zaznaczał.

O godzinie 15 przed budynkiem krakowskiej Kurii Metropolitalnej rozpocznie się spotkanie modlitewne w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W akcję modlitewną włącza się wiele środowisk. Poparcie dla postawy metropolity wyrazili także zakonnicy franciszkańscy z Niepokalanowa oraz środowiska krakowskie, wśród nich Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie i Wydawnictwo Biały Kruk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej