RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nadchodzą upały. Na termometrach nawet ponad 30 stopni

Temperatura powietrza miejscami może wzrosnąć nawet do 34 st. C (fot. arch. PAP/EPA)
Temperatura powietrza miejscami może wzrosnąć nawet do 34 st. C (fot. arch. PAP/EPA)

Do Polski napływa fala wysokich temperatur. W najbliższych dniach termometry wskażą nawet 34 stopnie Celsjusza. Jednak, jak zaznaczają synoptycy, w całym kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze.

Rekordowe upały zabijają. 3 tys. osób w ciągu tygodnia w tylko jednym kraju

W związku z rekordowymi upałami w ciągu jednego tygodnia pod koniec lipca w Holandii zmarły 2964 osoby, o 400 więcej niż średnio w ciągu całego...

zobacz więcej

W sobotę niemal w całym kraju gorąco, ale z przelotnymi opadami. Przed południem na zachodzie burze, które w ciągu dnia będą się przemieszczały nad centrum i wschodem kraju. Temperatura maksymalna od 22 st. na Suwalszczyźnie i w Olsztynie, do 30 st. w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Łódzkie po zachodnią Małopolskę.

W niedzielę przeważnie w całym kraju słonecznie, tylko miejscami na Podkarpaciu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23, 24 st. na Suwalszczyźnie i Pomorzu Koszalińskim do 29 st. na Ziemi Lubuskiej i Śląsku.

W poniedziałek przelotne opady i burze prognozowane w całym kraju. Temperatura maksymalna od 22 st. na Pomorzu Koszalińskim, do 34 st. na Podkarpaciu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej