Pożar zaskoczył ich w nocy. Sześcioosobowa rodzina straciła dom

W jedną noc sześcioosobowa rodzina straciła dach nad głową (fot. mylomza.pl)

Pożar zaskoczył rodzinę państwa Dzięgielewskich nocą podczas snu. W domu przebywała trójka chłopców: dwóch ośmiolatków i sześciolatek, ich babcia, tata oraz mama, która za miesiąc spodziewa się kolejnego dziecka. Ogień zauważył sąsiad. Rodzinę udało się uratować w ostatniej chwili.

Pożar domu w Kowalkowie. Jedna osoba zginęła

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru, do którego doszło w czwartek w Kowalkowie (gm. Kazanów, woj. mazowieckie). Informację o tragedii otrzymaliśmy...

zobacz więcej

W ciągu jednej nocy stracili dach nad głową i dorobek życia. Pomocy udzieliła już im gmina, która zapewniła rodzinie lokal zastępczy i pokryje koszty jego wynajmu.

Rodzina apeluje o pomoc. W tej chwili najpilniejszą potrzebą są ubrania i buty dla chłopców oraz dla ich mamy, taty i babci. Wsparcie rzeczowe przekazywać można za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie, ul. Sienkiewicza 5, 18 – 500 Kolno, tel. 86-278-20-72.

Rodzina chce odbudować dom. Do tego potrzebne będą materiały budowlane i pomoc fachowców. Dla poszkodowanych w pożarze uruchomiona została zbiórka. „Każda pomoc się liczy. Musimy odbudować ten dom i uratować wspomnienia” – pisze rodzina Dzięgielewskich ze Wścieklic.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc rodzinę finansowo, może to zrobić TUTAJ na specjalnie uruchomionej zbiórce pieniędzy.


źródło:
Zobacz więcej