RAPORT

Pogarda

Ogromny pożar magazynu. W płomieniach m.in. części samochodowe

Ogień w magazynie „Lotras” objął powierzchnię 21 tys. m kwadratowych  (fot. ITRAI - RAI - RADIOTELEVISIONE ITALIANA)
Ogień w magazynie „Lotras” objął powierzchnię 21 tys. m kwadratowych (fot. ITRAI - RAI - RADIOTELEVISIONE ITALIANA)

Najnowsze

Popularne

Wielki pożar magazynu w prowincji Rawenna na północy Włoch. Ogień pojawił się w nocy z czwartku na piątek. W płomieniach znalazły się tony różnego rodzaju materiałów, w tym olej żywieniowy, ceramika czy plastik. Burmistrz zalecił mieszkańcom, aby nie otwierali okien. Ciemne chmury unosiły się wysoko nad okolicami Rawenny jeszcze w piątek.

Rzymskie lotnisko Ciampino zamknięte po pożarze

Rzymskie lotnisko Ciampino będzie w środę zamknięte zarówno dla przylotów, jak i odlotów. 90 połączeń przeniesiono na drugi stołeczny port -...

zobacz więcej

Regionalne urzędy podały jednak, że nie odnotowano obecności substancji trujących w powietrzu. Nie ma konieczności ewakuacji, jak poinformował Giovanni Malpezzi, burmistrz miejscowości Faenza, w której doszło do zdarzenia. Zalecił jednak, żeby unikać wychodzenia z domów.

Ogień w magazynie „Lotras” pojawił się na powierzchni 21 tys. metrów kwadratowych. Specjaliści badają przyczyny wybuchu pożaru. W halach znajdowały się towary różnego rodzaju, m.in. odzież czy części samochodowe.

Na gaszenie pożaru i unormowanie sytuacji strażacy potrzebują wielu godzin, jak przekazał burmistrz Faenzy. Sprowadzono cysterny z różnych części regionu. Pojawiło się ryzyko zawalenia się konstrukcji budynku, dachu i ścian.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej