Raport

#FabrykahejtuPO

Marszałek Witek apeluje: spierajmy się na racje, nie obrażajmy ludzi

Każdy musi być wysłuchany, tylko róbmy to w sposób kulturalny i zgodny z regulaminem – mówiła Elżbieta Witek (fot. PAP/Piotr Nowak)

– Różnimy się światopoglądowo, mamy różne programy, ale spierajmy się na racje, nie używajmy inwektyw, nie obrażajmy ludzi; możemy krytykować zachowanie, ale nigdy człowieka – mówiła Elżbieta Witek tuż po wybraniu jej przez Sejm na funkcję marszałka izby.

Elżbieta Witek została nowym marszałkiem Sejmu

Sejm wybrał nowego przewodniczącego izby. Marszałkiem została Elżbieta Witek, którą kilka godzin wcześniej prezydent Andrzej Duda odwołał ze...

zobacz więcej

– Nie można mi odmówić ani patriotyzmu, ani kwalifikacji moralnych. Każdego z państwa traktuję jednakowo, jako moich kolegów; jestem jedną was, jedną z 460 posłów na tej sali wybraną w demokratycznych wyborach i każdego państwa mandat szanuję – mówiła nowa przewodnicząca izby niższej parlamentu.

– W tej izbie możemy się oczywiście spierać, bo różnimy się światopoglądowo, mamy różne programy, ale proszę państwa – spierajmy się na racje, nie używajmy inwektyw, nie obrażajmy ludzi. Możemy krytykować zachowanie, ale nigdy człowieka – kontynuowała Witek.

Zadeklarowała, że „nie czuje się lepsza w żaden sposób” od pozostałych posłów. – Jestem tu 14 lat i zawsze starałam się rzetelnie wypełniać tę służbę, bo to jest służba, wobec tych, którzy nam zaufali – powiedziała.

– Wyciszmy się, proszę państwa, bo wszyscy jesteśmy tutaj w jednym celu: wyborcy nas wybrali, żebyśmy ich reprezentowali. Ta kadencja dobiega końca. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żebyście wszyscy państwo byli jednakowo traktowani na tej sali, żebyście się mogli wypowiedzieć – zadeklarowała nowa marszałek zwracając się do posłów.

– Mam w sobie bardzo wiele pokory i bardzo wiele cierpliwości, może z racji zawodu, który pełniłam przez wiele lat ta cierpliwość we mnie jest. Nie można mnie też obrazić, bo obrazić mnie może ktoś, na kim mi zależy, komu ufam, z kim się liczę. Natomiast, proszę państwa, każdy z państwa jest ważny, każdy musi być wysłuchany, tylko róbmy to w sposób kulturalny i zgodny z regulaminem – podkreśliła.

źródło:

Zobacz więcej