RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Z Kukiz’15 wyłania się nowe koło, kolejni posłowie odchodzą. Powstaje UPR

Posłowie Elżbieta Zielińska i Tomasz Jaskóła (fot. arch.  PAP/Leszek Szymański)
Posłowie Elżbieta Zielińska i Tomasz Jaskóła (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Czworo posłów Kukiz'15 złożyło rezygnację z członkostwa w klubie i poinformowało o utworzeniu nowego koła poselskiego o nazwie Unia Polityki Realnej. – Mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal w Sejmie działać i nasza polityczna przyszłość będzie budowała się wokół tego projektu – mówili.

Sobolewski: Najbardziej „antysystemowy” Kukiz’15 z najbardziej systemową partią w Polsce

Paradoks jest taki, że „najbardziej antysystemowy” ruch społeczny Kukiz’15 chce zabierać się za zmiany systemu z najbardziej systemową partią w...

zobacz więcej

W czwartek liderzy Kukiz'15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

Poseł Bartosz Józwiak poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że wraz z posłem Tomaszem Jaskółą, Jerzym Kozłowskim i posłanką Elżbietą Zielińską złożyli do marszałka Sejmu rezygnacje z członkostwa w klubie Kukiz'15.

– Podyktowane to jest bardzo wieloma rzeczami, państwo wiecie jakie są zawirowania wokół ewentualnego startu Kukiz'15 w kolejnych wyborach, ewentualnych koalicji, które będą zawarte. Wczoraj usłyszeliśmy na konferencji, że będzie to start z list PSL. I ta formuła nie jest dla nas odpowiednia jak i również sam styl prowadzenia rozmów. W ogóle te rozmowy koalicyjne nie są nam bliskie, czy nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami. W tej sytuacji wydaje nam się, że nasze drogi z Pawłem Kukizem, czy z naszym ruchem Kukiz'15 się rozchodzą – podkreślił Józwiak.

– Jako że chcemy wspólnie działać chcemy budować cały czas jakąś wspólną przyszłość polityczną, to również dzisiaj złożyliśmy zawiadomienie do pana marszałka Kuchcińskiego o tym, że zakładamy nowe koło poselskie – Unia Polityki Realnej w skrócie UPR – oświadczył Józwiak.

– Mam nadzieję, że będziemy mogli dalej tutaj działać i mam nadzieję, że ta nasza polityczna przyszłość będzie wokół tego projektu się budowała – dodał. Nieoficjalnie wiadomo, że to nie ostatni posłowie, którzy mają opuścić Kukiza i dołączyć nowopowstałej UPR. Jednym z nich ma być poseł Łukasz Rzepecki. W rozmowie z portalem tvp.info polityk zaprzeczył jednak tym doniesieniom. – Zostaję do końca z Pawłem Kukizem i z jego ideałami – mówi nam Rzepecki. – Nie wstąpię do UPR – zapewnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej