RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Hipokryzja Zielonych. Bronią Trzaskowskiego ws. wycinki drzew

Marek Kossakowski, jeden z liderów Partii Zieloni (fot. arch. PAP/Rafał Guz)
Marek Kossakowski, jeden z liderów Partii Zieloni (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Zabetonowanie dziesiątków hektarów terenu wokół Jeziorka Czerniakowskiego „nie obciąża” prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – uważa jeden z liderów Partii Zieloni Marek Kossakowski. Wcześniej przyznał, że widok dziesiątek wyciętych drzew na ul. Stalowej w Warszawie to „ponury widok”. Nie chce za to jednak obarczać ani Trzaskowskiego, ani rządzącej stołeczną radą miasta PO. Winny PiS? – Jakby mogli, to by wycinali – powiedział Kossakowski w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Jeziorko Czerniakowskie oddane w ręce deweloperów

Na terenach sąsiadujących z Jeziorkiem Czerniakowskim ma powstać osiedle – wynika z planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego przez...

zobacz więcej

– Czy ja mam bronić każdej decyzji Rafała Trzaskowskiego? – odpowiedział lider Zielonych na pytanie o odpowiedzialność rządzących Warszawą za uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, który zakłada wybudowania osiedli na terenach sąsiadujących z Jeziorkiem Czerniakowskim.

– Przecież wiemy, kto w tym kraju jest największym szkodnikiem ekologicznym. Jest to Prawo i Sprawiedliwość – ocenił.

Na pytanie, czy to PiS wycina drzewa w Warszawie, odpowiedział, że „na szczęście nie ma szansy”, ale „jakby mogli, to by wycinali”. Zaraz dodał jednak, że „to nie jest tak, że nie można wyciąć żadnego drzewa w mieście”.

Kossakowski opowiedział także o dołączeniu Zielonych do Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Przyznał, że negocjacje były toczone równocześnie i z lewicą, i z KO. Zdecydowano jednak na pójście do wyborów z Platformą.

Zapytany, czy Zieloni protestowali przeciwko Platformie budującej osiedle na Czerniakowie, Kossakowski odparł, że „to jest sprawa warszawskiego koła partii”, a on sam nie protestował, tylko „podpisał jakąś petycję w internecie”.

Działacz Zielonych chwali grafikę z krzyżem jako swastyką

Działacz Zielonych Marcin Krawczyk zamieścił na swoim profilu na Facebooku skandaliczną grafikę, w której krzyż przedstawiono jako swastykę....

zobacz więcej

Nie protestował także w sprawie wycinki drzew przy ul. Stalowej, a jedynie „poprosił” warszawskie koło Zielonych o zbadanie sprawy.

– Oczywiście walka z PiS to jeden z moich głównych celów i tematów zainteresowań – powiedział lider Zielonych, dodał jednak, że „nie tylko”.

Na pytanie, jakie są największe osiągnięcia Platformy – której koalicjantem są Zieloni – w kwestiach ekologii, Kossakowski odpowiedział, że nie poda listy takich działań, bo „Platforma miała tu mało osiągnięć”.

– Stanowczo zbyt mało, choć w sprawie energii odnawialnej czy walki ze smogiem coś tam robili. PiS też coś robi, ale popełnia fundamentalny błąd trzymania się węgla – powiedział.

Jak dodał, jednym z osiągnięć PO było to, że „nie wycięli Puszczy Białowieskiej”. Przyznał jednak, że „na szczęście” nie było takich pomysłów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej