Już nie PSL. Kukiz: Szefem zorganizowanej grupy przestępczej jest Kaczyński

Paweł Kukiz wszedł w koalicję z PSL (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Jeżeli przez cztery lata PiS ma wszelkie możliwości, żeby pozamykać potencjalnych przestępców i ich nie zamyka, to są dwie możliwości: albo to nie są przestępcy, albo szefem tej zorganizowanej grupy przestępczej, całej, mówię o wszystkich partiach politycznych, jest Jarosław Kaczyński – powiedział w Polskim Radiu lider Kukiz’15.

Kukiz'15 wystartuje z list PSL. Lider mówił, że to „zorganizowana grupa przestępcza”

– Powinni wrócić do nazwy partii z czasów komuny: Zjednoczone Stronnictwo Ludowe. Ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa...

zobacz więcej

W czwartek liderzy Kukiz'15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

Paweł Kukiz w Polskim Radiu komentował te decyzje. – PSL jako partia kojarzona najbardziej z systemem wpisała do swojego programu postulaty, które by ten system przewróciły do góry nogami. Stąd decyzja o porozumieniu – przyznał gość Trójki.

– Po raz pierwszy z tymi postulatami przyszedłem do Prawa i Sprawiedliwości, bo jest to największa partia, która w ciągu dwóch posiedzeń Sejmu jest w stanie wcielić propozycje Kukiz'15 w życie. Jeżeli PiS by tego dokonał, to nie ma potrzeby, żebym w ogóle startował w wyborach – mówił.

Dalej lider Kukiz’15 wskazał, że przez cztery lata rządów PiS nie pozamykano „potencjalnych przestępców”. „Są dwie możliwości” – wskazał. – Albo to nie są przestępcy, albo szefem tej zorganizowanej grupy przestępczej, całej, mówię o wszystkich partiach politycznych, jest Jarosław Kaczyński – mówił polityk.

W podobnym tonie, tylko nie o PiS, ale o PSL, Kukiz wypowiadał się przed czterema laty w TVN. – Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL. Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza – mówił w 2015 r.

– Powinni wrócić do nazwy partii z czasów komuny: Zjednoczone Stronnictwo Ludowe. Ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza, funkcjonuje podobnie do mafii – mówił o PSL.

źródło:
Zobacz więcej