Najsztub zaparkował na pasach. Co mu za to grozi?

Najsztub zaparkował swój samochód w centrum Warszawy na pasach (fot. Twoje info/PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Zatrzymanie pojazdu na łuku drogi jest z natury niebezpieczne. Tak samo zabronione jest zatrzymanie i postój na przejściu dla pieszych pod karą grzywny – od 100 do 300 zł – lub pouczenia. Jeśli takie działania spowodują realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, grozić może mandat 500 zł, a nawet zatrzymanie przez policję prawa jazdy – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

TWOJE INFO: Na dwóch zebrach, w środku miasta. „Tak parkuje Piotr Najsztub”

Dziennikarz Piotr Najsztub zaparkował samochód na skrzyżowaniu ul. Hożej i Poznańskiej, stając na dwóch przejściach dla pieszych w samym centrum...

zobacz więcej

Na platformę TWOJE INFO otrzymaliśmy od naszego czytelnika zdjęcia, na których widać, jak dziennikarz Piotr Najsztub parkuje swój samochód na dwóch przejściach dla pieszych w samym centrum Warszawy.

Skontaktowaliśmy się z samym Najsztubem. Powiedział nam tylko, że nie rozmawia z TVP Info i przerwał połączenie.

Najsztub trzy miesiące temu został uniewinniony od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku, w którym ucierpiała na pasach 77-letnia kobieta. Miała połamane żebra i kość czaszki. Sam dziennikarz nie miał prawa jazdy.

Jak ustaliliśmy, Najsztub na początku kwietnia 2018 r. odzyskał prawo jazdy.

W rozmowie z portalem tvp.info podinsp. Radosław Kobryś z KGP mówi o prawie w ruchu drogowym i o tym, w jakich miejscach i jakich okolicznościach nie można zatrzymywać samochodu.

– Nie wolno zatrzymać pojazdu na przejściu dla pieszych lub w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia – mówi.

Wskazuje, że zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych, które nie jest wymuszone sytuacją związaną z ruchem drogowym, jest zabronione pod kara grzywny. Dodaje, że zatrzymanie auta na zakręcie jest niebezpieczne dla ruchu drogowego.

źródło:
Zobacz więcej