Rekordowa kumulacja: ponad 207 mln euro do wygrania

Największa dotąd wygrana w historii tej włoskiej gry to prawie 178 milionów euro (fot. Reuters/Russell Boyce)

Do 207,5 mln euro wzrosła kumulacja we włoskiej grze liczbowej Superenalotto, w której główna wygrana nie padła od czerwca zeszłego roku. To najwyższa suma, jaką można wygrać w ponad 20-letniej historii gry.

Szczęśliwy gracz z Polski odebrał rekordową wygraną w Eurojackpot. Zdradził swoje plany

Gracz, który w maju wygrał 193 mln zł w Eurojackpot, odebrał swoje pieniądze; marzy o wyprawie na południe Europy, chociaż wakacje spędzi raczej w...

zobacz więcej

„Szóstka” nie padła także w czwartkowym losowaniu, a z każdym następnym, odbywającym się w trzy razy w tygodniu, rośnie we Włoszech „gorączka Superenalotto”. Liczba osób wypełniających kupony regularnie się większa. Przyjeżdżają także, aby zagrać mieszkańcy sąsiednich krajów: Francji, Austrii, Szwajcarii i Słowenii.

Na włosko-francuskiej granicy drogowej między miastami Ventimiglia a Mentone tworzą się korki, bo tak wiele osób przekracza ją, by spróbować swego szczęścia.

Ekspert w dziedzinie gier Dario De Toffoli studzi jednak zapał wszystkich ustawiających się w kolejkach do kolektur i barów, gdzie można kupić kupon za 1 euro.

„Wygrana – wyjaśnił – pozostaje mirażem, czymś prawie niemożliwym, bo prawdopodobieństwo trafienia szóstki wynosi jeden na ponad 622 mln”.

Największa dotąd wygrana w historii tej włoskiej gry to prawie 178 mln euro. Rekord ten padł w październiku 2010 r., a sumą tą podzieliło się kilkudziesięciu graczy, uczestników gry systemowej.

źródło:

Zobacz więcej