RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gigantyczny odpływ fanów z profilu Kukiz’15. Żadnej partii coś takiego się nie przytrafiło

Dane podał portal Politykawsieci.pl (fot. arch. PAP/Jan Karwowski)

„Dziś profil FB Kukiz’15 po ogłoszeniu koalicji z PSL stracił jednorazowo tysiąc fanów. Kolejni fani masowo odpływają z profilu” – poinformował portal Politykawsieci.pl. W informacji podkreślono, że do tej pory żadna partia ani organizacja od pięciu lat nie odnotowała takiej sytuacji.

Porozumienie wyborcze PSL-Kukiz'15. „Męczę się w Sejmie, ale muszę tam być”

Kukiz'15 i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Jak zadeklarował Paweł Kukiz, jego celem jest...

zobacz więcej

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował na konferencji prasowej, że jego ruch i PSL w ramach Koalicji Polskiej podpisały porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz'15 wystartują z list komitetu PSL Koalicja Polska.

Jak zadeklarował lider ruchu, jego celem jest edukacja obywatelska Polaków.

– To jest jak kiedyś kapłani egipscy nie edukowali ludzi w zakresie astronomii, tylko mówili, że oni wiedzą kiedy słońce zajdzie i w ten sposób czesali ich z kasy – mówił polityk.

– I to jest element, który od powstania ruchu ludowego był podstawowy, czyli niesienie kaganka oświaty – dodał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Widać deklaracje liderów nie przekonały niedawnych jeszcze fanów Kukiz'15, ponieważ masowo opuszczają profil ugrupowania na Facebooku.

Serwis Politykawsieci.pl poinformował, że taki eksodus z profilów partii i organizacji nie był widziany w sieci od 2014 r. „Dziś profil FB Kukiz’15 po ogłoszeniu koalicji z PSL stracił jednorazowo tysiąc fanów. Kolejni fani masowo odpływają z profilu. Żadna partia polityczna ani organizacja nie odnotowała od 2014 r. tak ogromnego odpływu fanów w tak krótkim czasie” – podał serwis na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej