Raport

Epidemia koronawirusa

Długa lista lotów Donalda Tuska. PiS ujawnia dokument

Apelujemy o podstawową, elementarną uczciwość i sprawiedliwość w traktowaniu wysokich urzędników państwowych i o przykładanie takiej samej miary do wszystkich – powiedział zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, odnosząc się do sprawy lotów o statusie HEAD.

Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji Marszałka Sejmu

Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji Marszałka Sejmu – powiedział na konferencji prasowej Marek Kuchciński. Na...

zobacz więcej

Zapowiedział, że służby prasowe rozdadzą wykaz lotów prezesa rady ministrów w dwóch kadencjach – w latach 2007-15 (za czasów, gdy rządziła koalicja PO-PSL). – To jest długi, długi dokument – powiedział Fogiel.

– Przypomnę jeszcze, że zdarzały się takie sytuacje, kiedy w kampanii wyborczej pani premier Ewa Kopacz na pokładzie pociągu dokonywała inspekcji kotleta, a za nią leciał pusty rządowy samolot. Dlatego jeszcze raz apelujemy o przykładanie takiej samej miary do wszystkich – podkreślił Fogiel.

Podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do sprawy podkreślił, że „reguły muszą być takie same dla wszystkich”.

– Donald Tusk odbył w ciągu sześciu lat i 10 miesięcy urzędowania jako premier 281 lotów do Gdańska. Ja w tej chwili oczekuję od państwa zainteresowania tym. Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie, ale co do sensu politycznego tych wyjazdów można mieć pewne wątpliwości. No i jeździł tam z żoną – wskazał Kaczyński.

Jak dodał, „w związku z zasadą obiektywizmu trzeba się tym bardzo poważnie zająć”.

Lista lotów prezesa rady ministrów w latach 2007-2015 za czasów PO-PSL.


zobacz więcej: Wykaz lotów

źródło:
Zobacz więcej