RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Po wyborach wspólny klub. Nie ma tu dyskusji”. PSL wchłonie Kukiz’15?

„Gdyby Paweł Kukiz z nami rozmawiał od początku czerwca, to pewnie byłoby to partnerstwo równego uczestnictwa na listach” (fot. arch.  PAP/Piotr Nowak)
„Gdyby Paweł Kukiz z nami rozmawiał od początku czerwca, to pewnie byłoby to partnerstwo równego uczestnictwa na listach” (fot. arch. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Po wyborach środowiska, które pójdą do wyborów z PSL utworzą wspólny klub, nie ma mowy żebyśmy tworzyli różne kluby – powiedział poseł Marek Sawicki (PSL). Tym samym odniósł się do doniesień, że PSL do wyborów parlamentarnych pójdzie z różnymi środowiskami, w tym z Kukiz'15.

Kukiz’15 topnieje. Zrezygnował wiceszef klubu

Uprzejmie informuję, że złożyłem rezygnację z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu. Dziękuję...

zobacz więcej

Marek Sawicki w Polskim Radiu powiedział, że PSL ma już prawie dopięte lity wyborcze. Dlatego planując wspólny start z członkami Kukiz'15 Ludowcy muszą ustąpić im miejsc na listach wyborczych.

– Gdyby Paweł Kukiz z nami rozmawiał od początku czerwca, to pewnie byłoby to partnerstwo równego uczestnictwa na listach, natomiast praktycznie, w ostatnich dwóch tygodniach my listy swoje mamy już poodpinane i w tej chwili, rzeczywiście dla ludzi związanych z ruchem Kukuz'15 odstępujemy miejsca, które były już zajęte dla kandydatów PSL – stwierdził Sawicki.

Dodał, że są to nie tylko „jedynki, dwójki czy trójki”, ale też „dalsze miejsca”. – Na ogół w okręgach będzie kliku przedstawicieli ruchu Kukiz'15, a nie tylko ich liderzy – poinformował Sawicki. Ocenił też, że porozumienie PSL – Kukiz'15 jest pewnie na 90-95 procent. – Dopóki to porozumienie nie zostanie podpisane i ogłoszone, to pozostaje w takim małym marginesie niedokończenia – dodał.

Sawicki poinformował także, że wszyscy, którzy pójdą do wyborów razem z PSL będą startować w ramach „Komitetu Wyborczego PSL” i z „list PSL”. Wyjaśnił też, że po wyborach formacje te utworzą wspólny klub parlamentarny. – Po wyborach wspólny klub, nie ma tu dyskusji o tym, żebyśmy tworzyli różne kluby – podkreślił.

Mówiąc o środowiskach, które pójdą razem z PSL do wyborów Sawicki wymienił (poza Kukiz): środowisko Stronnictwa Demokratycznego, „regionalną partię Ślązaków” (Śląska Partia Regionalna), stowarzyszenia lokalne z innych regionów, Unię Europejskich Demokratów, „sporą grupę samorządowców”, Związek Młodzieży Wiejskiej, „duże wsparcie ze strony OPZZ”. – To są te środowiska, które są skierowane do ludzi pracy – wyjaśnił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej