RAPORT

Pogarda

Kukiz’15 topnieje. Zrezygnował wiceszef klubu

Jerzy Kozłowski i Paweł Kukiz mają różne poglądy na wspólny start z PSL (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)
Jerzy Kozłowski i Paweł Kukiz mają różne poglądy na wspólny start z PSL (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Uprzejmie informuję, że złożyłem rezygnację z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu. Dziękuję wszystkim za współpracę – napisał w oświadczeniu wiceszef klubu Kukiz'15 Jerzy Kozłowski.

„Z PSL bardzo mi nie po drodze”. Kolejny poseł odchodzi z Kukiz'15

Poseł Andrzej Maciejewski wystąpił z klubu Kukiz'15. Parlamentarzysta nie zamierza startować w jesiennych wyborach z list tego ugrupowania, bo nie...

zobacz więcej

Polityk zapowiadał wcześniej, że zrezygnuje z udziału w ruchu stworzonym przez Pawła Kukiza, gdy ten porozumie się w sprawie startu w wyborach z PSL.

– Pierwszy dzień, kiedy Paweł Kukiz ogłosi oficjalnie w komunikacie dla mediów, że Kukiz'15 startuje z list PSL, to będzie mój ostatni dzień w tym ugrupowaniu – mówił w poniedziałek. ؘ

– Moja decyzja dotycząca startu z list PSL jest od początku na „nie” i jej nie zmienię. Absolutnie nie dopuszczam, żeby moja osoba znalazła się na listach PSL. To są dla mnie pryncypia i nie zamierzam tego zmieniać – podkreślił.

Zapytany, co nie pasuje mu w PSL, odpowiedział, że chodzi o afery, w których brali udział ludowcy wymieniając m.in. umowę z Gazpromem na dostawę gazu na niekorzystnych dla Polski warunkach, co jako minister gospodarki podpisywał ówczesny lider PSL i wicepremier Waldemar Pawlak.

Kozłowski w latach 80. należał do „Solidarności Walczącej”. Działał też w Ruchu Obywatelskim na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jest przedsiębiorcą. Dostał się do Sejmu z list Kukiz'15 w okręgu kaliskim zdobywając 10,5 tys. głosów. Zasiada m.in. w komisji zdrowia, komisji ustawodawczej, a także w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

W ostatnich dniach z klubu Kukiz’15 odeszło kilku posłów, m.in. Andrzej Maciejewski, Jerzy Jachnik i Tomasz Rzymkowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej