RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce – w lipcu najniższe od 1991 roku

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 5,2 proc. i w porównaniu do czerwca spadła o 0,1 pkt proc. - poinformowała w środę szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Począwszy od 1991 r. wskaźnik bezrobocia w lipcu nigdy nie był tak niski – dodała.

Bezrobocie w Polsce maleje. Ostatni raz było niższe blisko 30 lat temu

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu maja tego roku 5,4 proc. i była o 0,7 pkt proc. niższa niż rok temu – poinformowała...

zobacz więcej

– To bardzo dobry wynik i świetna wiadomość. Począwszy od 1991 r., wskaźnik bezrobocia w lipcu nigdy nie był tak niski - zaznaczyła minister rodziny.

Ze wstępnych danych MRPiPS wynika, że liczba bezrobotnych w końcu lipca br. wyniosła 869,3 tys. osób i w porównaniu do wcześniejszego miesiąca spadła o 7,8 tys. osób. Oznacza to spadek o 0,9 proc. Dla porównania, w tym samym okresie ubiegłego roku (lipiec 2018 – czerwiec 2018) spadek ten wynosił odpowiednio 6,1 tys. osób i 0,6 proc.

W lipcu br. wzrosła też liczba miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy. Wyniosła ona – według wstępnych danych – 118,6 tys. – o 15,5 tys. oraz 15 proc. więcej niż w czerwcu br.

źródło:
Zobacz więcej