RAPORT

Kampania 2020

Aktorzy o reakcjach na ich wypowiedzi o LGBT. „Nie mogę już być twoim kolegą”

Zerwane kontrakty, obelgi, kłamstwa. Znani aktorzy opowiedzieli w „Minęła 20” o reakcjach na ich wypowiedzi dotyczące LGBT. – Nagle mój kolega Andrzej Pągowski pisze wiadomość, że nie może być moim kolegą – powiedział Jarosław Jakimowicz.

Zofia Klepacka o sprzeczce z Kingą Rusin: Zabrakło jej szacunku do drugiego człowieka

– Zabrakło jej szacunku do drugiego człowieka – powiedziała we wtorek na antenie TVP Info Zofia Klepacka, odnosząc się do niedzielnej sprzeczki...

zobacz więcej

Aktor Jarosław Jakimowicz stanął w obronie olimpijki Zofii Klepackiej, która krytycznie wypowiedziała się o podpisanej przez prezydenta Warszawy karcie LGBT+.

W „Minęła 20” opowiedział, z jakimi spotkał się reakcjami. – I teraz nagle mój kolega, Andrzej Pągowski, pisze wiadomość, że nie może być moim kolegą. A znamy się ze 20 lat. Nie odebrał ode mnie telefonu do dzisiaj i nie oddzwonił – mówił Jakimowicz

– Pani Karolina Korwin-Piotrowska zrobiła wpis, który zaczyna się od: »czy rzygaliście dzisiaj« i wrzuciła mój filmik. I ruszył skomasowany atak – ocenił aktor. – Z 300 różnych kont zaatakowano mnie słowami, których ja nigdy nie użyłem do nikogo – zapewnił. Jak dodał, dwa dni później zrezygnowano z jego udziału w serialu.

– Miałem umówioną taksówkę, która wiezie mnie na plan. Serial, rola, wynegocjowane stawki. Dzwoni do mnie agentka i mówi, że »w związku z twoimi wypowiedziami oni z ciebie zrezygnowali« – opowiadał Jakimowicz.

Pracę stracił także aktor Redbad Klynstra-Komarnicki, który na Twitterze zapytał internautów: „Czy w Polsce pedofile są częścią LGBT+, czy nie? Kto czuje się kompetentny odpowiedzieć?”

– Dostałem sms-a od mojej agentki, że serialu wysłał do mnie maila z moim wpisem z Twittera i zrezygnowali z tej propozycji. A parę dni później moja agentka, nie mogąc się do mnie dodzwonić, napisała maila, w którym rozwiązuje umowę ze mną. Przypuszczam, że ze względu na dobro swojej firmy – powiedział i dodał, że jego zdjęcie natychmiast zniknęło ze strony agencji. – Dzisiaj producent, z którym nigdy nie miałem przyjemności rozmawiać, oświadczył na jakimś portalu, że to było ze względów artystycznych. Czyli nie dość, że kłamstwo, to jeszcze deprecjonowanie mnie, jako artysty – mówił aktor.źródło:
Zobacz więcej