RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Motocyklista uciekał przed policją. W plecaku miał 9 tys. porcji metamfetaminy [WIDEO]

Dolnośląscy policjanci ruszyli we wtorek w pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna miał w plecaku prawie 9 tys. porcji handlowych metamfetaminy. Nie posiadał za to uprawnień do prowadzenia pojazdu. 47-latek usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego też areszt na okres trzech miesięcy.

Pościg za pijanym kierowcą. Wiózł dwoje małych dzieci

Policyjny pościg ulicami Tarnowskich Gór. Pijany 25-latek uciekając przed policjantami jechał całą szerokością ulicy, wjeżdżał na chodnik,...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na terenie Bogatyni pod Zgorzelcem. Funkcjonariusze miejscowej drogówki postanowili skontrolować mężczyznę kierującego motocyklem Kawasaki. Ten nie zatrzymywał się, mimo dawanych wielokrotnie sygnałów. Przeciwnie – jechał coraz szybciej, po drodze popełniając szereg wykroczeń.

Kiedy na jednym z przejazdów kolejowych motocykl został uszkodzony, jego kierowca zaczął uciekać pieszo. Wyrzucił też po drodze plecak. Ścigający go funkcjonariusze zdołali go zatrzymać. Znaleźli też porzucony plecak. Jak się okazało, były w nim dwa woreczki foliowe z metamfetaminą. Jej ilość była tak duża, że można by z niej przygotować aż 9 tys. porcji handlowych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za posiadanie środków psychoaktywnych grozi do 3 lat więzienia, a gdy ich ilość jest znaczna – do 10 lat. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat. Na razie zastosowano wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

źródło:
Zobacz więcej