RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwłoki przy pasiece. „Wyjątkowo agresywne pszczoły”

Przy mężczyźnie znaleziono wiadro, w którym były ramki z uli (fot. Shutterstock/Photografiero)
Przy mężczyźnie znaleziono wiadro, w którym były ramki z uli (fot. Shutterstock/Photografiero)

58-letni mieszkaniec Kraśnika (woj. lubelskie) został znaleziony martwy w pobliżu jednej z tamtejszych pasiek. Według ustaleń policji mężczyzna prawdopodobnie chciał ukraść z uli miód. Niewykluczone, że użądlenia pszczół doprowadziły do jego śmierci.

Wąż w parlamencie. Wpadł na salę przez sufit

Wąż wpadł przez sufit do sali plenarnej regionalnego parlamentu w stanie Ondo w południowo-zachodniej Nigerii. Posiedzenie odwołano, a budynek...

zobacz więcej

Ciało mężczyzny znalazła jego rodzina, która szukała go, gdy nie wrócił do domu i nie odbierał telefonu. Bliscy sprawdzali miejsca, dokąd zazwyczaj wędrował.

– Znaleźli go w okolicy pasieki, dzięki temu, że usłyszeli dźwięk jego telefonu – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku Janusz Majewski.

Przy mężczyźnie znaleziono wiadro, w którym były ramki z uli pobliskiej pasieki, co może wskazywać, że chciał zebrać miód.

– Na ciele mężczyzny były liczne ślady po ukąszeniach owadów. Nie było żadnych śladów działania osób trzecich, które mogłyby przyczynić się do śmierci mężczyzny – zaznaczył Majewski.

Właściciel pasieki powiedział policjantom, że pszczoły podczas podbierania miodu bywają wyjątkowo agresywne i między innymi dlatego ule postawił na uboczu, niedaleko lasu, a do pasieki nie ma łatwego dojazdu.

źródło:

Zobacz więcej