Rosjanie nie przesłuchają Klicha i Arabskiego

Bogdan Klich i Tomasz Arabski nie zostaną przesłuchani przez rosyjskich prokuratorów – podało RMF FM. Rosyjscy śledczy przesłuchują funkcjonariuszy państwowych w wątku przygotowań do lotu z 10 kwietnia.

Rosjanie nie przesłuchają Klicha i Arabskiego, ponieważ we wniosku o pomoc prawną, na liście do przesłuchań nie wymieniono ministra obrony narodowej ani szefa Kancelarii Premiera. Lista, nie zawierała nazwisk konkretnych osób, tylko funkcje. Jak wynika z informacji RMF FM, nie pojawiły się na niej te dwie – Klicha i Arabskiego.

Rosjanie podczas narad z polskimi prokuratorami, którzy przesłuchują ludzi z listy, poprosili o możliwość przesłuchania także szefa MON, ale Polacy stwierdzili, że to niemożliwe, bo strona rosyjska we wniosku się o to nie zwracała. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego.

Rosjanie muszą więc dopisać te dwie funkcje w kolejnym wniosku o pomoc prawną. Dopiero wtedy dojdzie do przesłuchań.

Do tej pory rosyjscy prokuratorzy przesłuchali funkcyjnych wojskowych.

W przyszłym tygodniu na przesłuchanie mają zgłosić się oficerowie Biura Ochrony Rządu, którzy albo byli na miejscu tragedii, albo brali czynny udział w przygotowaniach do lotu. Wszyscy dostali już imienne wezwania do prokuratury.

źródło:
Zobacz więcej