RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Durczok chwilę przed kolizją był na stacji „razem z kobietą”. „Kupił wódkę”

Nowe ustalenia ws. Kamila Durczoka i jego kolizji (fot.arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)
Nowe ustalenia ws. Kamila Durczoka i jego kolizji (fot.arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Dziennikarz Kamil Durczok na chwilę przed kolizją kupił na stacji benzynowej setkę wódki – donosi „Super Express”. – Po wyjściu ze sklepu szedł do auta razem z młodą kobietą i psem – mówi gazecie anonimowy świadek.

Badania toksykologiczne i pistolet w metalowej kasetce. Nowe informacje ws. Durczoka

Najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim zajmie się zażaleniem prokuratury, skierowanym po decyzji...

zobacz więcej

Jak pisze „SE”, Kamil Durczok około pół godziny przed kolizją, do której doszło pod Piotrkowem Trybunalskim, zatrzymał się na stacji benzynowej.

– Stał w kolejce. Rozglądał się nerwowo wkoło. Kupił tak zwaną małpkę i schował ją do kieszeni w spodniach. Po wyjściu ze sklepu szedł do auta razem z młodą dziewczyną i psem. To był na pewno Kamil Durczok. Wiele osób go widziało – mówi „mężczyzna, który chce zachować anonimowość”.

Pół godziny po zakupach Durczok miał wypadek: wjechał w pachołki ustawione na remontowanym fragmencie autostrady.

– Przed wyjazdem z Władysławowa wypiłem prawie dwa piwa – takie zeznania miał złożyć przed śledczymi Kamil Durczok śledczym, z kolei o „małpce” wódki nie wspomniał – wskazała gazeta. Zanim doszło do kolizji, przejechał około 400 km – czytamy.

Śledczy zarzucili Durczokowi sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W chwili zdarzenia dziennikarz miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Jeśli okaże się, że spożywał alkohol w czasie jazdy, to może mieć to wpływ na wymiar kary – mówi prok. Witold Błaszczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim rozpatrzy zażalenie prokuratury na decyzję o niearesztowaniu dziennikarza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej