RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zandberg: Startujemy jako KW Lewica, bazą organizacyjną startu – SLD

W zbliżających się wyborach do parlamentu wystartujemy jako Komitet Wyborczy Lewica; bazą organizacyjno-prawną tego startu będzie SLD – poinformował jeden z liderów Lewicy Razem Adrian Zandberg. Start z list partii oznacza, że lewicowy komitet będzie obowiązywał pięcio-, a nie ośmioprocentowy próg wyborczy.

Biedroń nie wystartuje w wyborach. Zostanie szefem sztabu Lewicy

Lider Wiosny Robert Biedroń zostanie szefem sztabu Lewicy w wyborach do parlamentu. W skład sztabu wejdzie m.in. były prezes TVP Robert Kwiatkowski.

zobacz więcej

Jak ocenił Zandberg, siłą porozumienia, które wystartuje z list tego komitetu, jest „wielobarwność”. – Siłą Lewicy jest jej różnorodność. Jesteśmy silni dlatego, że jesteśmy różni: jesteśmy starsi i młodsi, (...) jesteśmy z mniejszych miejscowości i z wielkich miast, takich jak Warszawa – mówił lider Lewicy Razem.

Jak zaznaczył, polityków, którzy wystartują z list KW Lewica, łączy „to, co było bliskie sercu Ignacego Daszyńskiego – przekonanie, że Polska może być krajem sprawiedliwym społecznie, krajem, który stoi po stronie pracowników, krajem, który stoi po stronie kobiet, krajem, który jest demokratyczny i wolny, krajem, który nikogo nie zostawia z tyłu”.

Konferencja prasowa odbyła się przed pomnikiem Ignacego Daszyńskiego w Warszawie.

– O taką Polskę Lewica zawalczy w wyborach do parlamentu i o taką Polskę będą walczyć w nowym parlamencie przedstawiciele silnej, różnorodnej reprezentacji lewicy – dodał Zandberg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej