RAPORT

Pogarda

Chciał uciec z więzienia w przebraniu córki. Kobieta miała tam zostać

Clauvino da Silva przebywał w więzieniu Gericinó w zachodniej części Rio de Janeiro (fot. TVP Info)
Clauvino da Silva przebywał w więzieniu Gericinó w zachodniej części Rio de Janeiro (fot. TVP Info)

Najnowsze

Popularne

Przywódca brazylijskiego gangu próbował uciec z więzienia. W tym celu założył gumową maskę i perukę. Chciał w ten sposób podszyć się pod swoją nastoletnią córkę, która przyszła go odwiedzić. Kobietę planował zostawić w wiezieniu. Strażnicy zorientowali się jednak w porę. Na nagraniu zarejestrowano moment, w którym przestępca ujawnia swoją tożsamość.

Makabra w więzieniu. Podczas walk gangów obcinano głowy [WIDEO]

52 osoby zginęły w pięciogodzinnym starciu gangów w więzieniu Altamira na północy Brazylii. To kolejny tegoroczny przypadek krwawych walk w...

zobacz więcej

Clauvino da Silva, znany jako „Shorty”, przebywał w więzieniu Gericinó w zachodniej części Rio de Janeiro. Jak podały brazylijskie władze, należał do przywódców Czerwonego Dowództwa, jednej z największych grup przestępczych w Brazylii, która kontrolowała handel narkotykami w dużej części Rio.

Jak stwierdzili strażnicy, w czasie próby ucieczki zdradziło go zdenerwowanie. Prawdopodobnie planował w więzieniu zostawić swoją 19-letnią córkę i wyjść w jej przebraniu na wolność. Policja rozważa jej możliwy udział jako wspólnika nieudanej próby ucieczki.

Po nieudanej próbie ucieczki da Silva został przeniesiony do jednostki więzienia o zaostrzonym rygorze. Możliwe, że konsekwencje zostaną wyciągnięte także wobec córki przestępcy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej